Klienci Lidla bija na alarm, sieć się tłumaczy. Poszło o cukier
W Lidlu pojawiła się podejrzana partia cukru. Chodzi o produkt sprzedawany w foliowych opakowaniach. Klienci nie wiedzieli, co myśleć o takim wyrobie. Sieć wyjaśniła, że chodzi o współpracę nawiązaną z Ukrainą.
Nietypowy cukier na półkach Lidla
Przyzwyczajeni jesteśmy do kupowania cukru w torebkach papierowych. Dopuszczalne są również pudełka tekturowe, jeśli preferujemy wyrób w kostkach. Czemu zatem Lidl promowany przez siebie cukier sprzedaje opakowany w foliówki? Odpowiedź sieci rzuca na tę sprawę nowe światło.
Klienci Lidla negatywnie zaskoczeni nowym asortymentem
Zafoliowany cukier w asortymencie Lidla nie do końca spodobał się konsumentom . Poza zaskoczeniem samym opakowaniem, pojawiły się także wyraźne głosy niezadowolenia . Rosnąca świadomość klientów nie pozwoliła zignorować ekologicznego aspektu całej sprawy . Wiadomo przecież, że plastik jest najgorszym możliwym wyborem .
Zastanawiam się jak Lidl pakując cukier w torebki foliowe zamierza rozwiązać problem odpadów z tym związanych.
-wyraził zaniepokojenie jeden z internautów.
Liczę, że będzie próbował je sam zutylizować bez szkody dla środowiska.
-kontynuuje swoją myśl.
Serwis portalspozywczy.pl zwrócił się do sieci handlowej z prośbą o wyjaśnienie sytuacji . Okazało się, że sedno sprawy leży w możliwościach technicznych linii produkcyjnych dostawcy . Cukier w folii nie pochodzi bowiem z Polski, ani nawet z terenu Unii Europejskiej .
Cukier ten pochodzi z kraju spoza Unii Europejskiej. Biorąc pod uwagę nasz cały asortyment, obecnie mamy w swojej ofercie handlowej kilka produktów od ukraińskich producentów, z którymi kontrakty podpisane były kilka miesięcy temu w celu wsparcia ukraińskiej gospodarki w czasie wojny. Dążymy do niemarnowania żywności, dlatego zamierzamy spełnić warunki wcześniej podpisanych umów z należytą starannością.
-przedstawia stanowisko sklepu jego przedstawicielka- Aleksandra Robaszkiewicz.
Cukier coraz droższy, nie tylko w Lidlu
Ceny cukru rosną nieprzerwanie od ponad 2 lat . Jak podaje GIS, na początku trzeciego kwartału 2021 roku 1 kg produktu nie przekraczał kosztu 3 złotych . W chwili obecnej zanotować możemy wzrost tej ceny o ponad 120 procent . Za opakowanie o wadze 1 kg zapłacimy niemal 6 złotych , nawet w tanich sieciach, jak Lidl.
Bardzo drogi cukier może podrożeć jeszcze bardziej . Wina leży w niskich zbiorach trzciny cukrowej w Brazylii czy w Indiach. Niedostatek buraków cukrowych we Francji wywołał zawirowania na giełdzie- ceny poszły momentalnie w górę .
W połowie zeszłego miesiąca ceny cukru na giełdzie w Londynie osiągnęły najwyższy poziom od ponad dekady . Na giełdzie amerykańskiej były najwyższe od roku 2016. W obu przypadkach wzrost w skali miesiąca wyniósł odpowiednio 20 procent i 17 procent . W obliczu nadchodzącego lata i zwiększonego zapotrzebowania na cukier należy przygotować się na czarny scenariusz cenowy . Sieć handlowa planuje wprowadzenie rewolucyjnej zmiany . Popularny biały cukier możesz w bardzo prosty zamienić na bardziej korzystny składnik .
Źródło: fakt