Smakosze.pl Przepisy Mistrzowski patent Ewy Wachowicz na ciasto bez pieczenia na bazie herbatników
TRICOLORS/East News; Screen z filmu na kanale Smaczny.tv na YouTube

Mistrzowski patent Ewy Wachowicz na ciasto bez pieczenia na bazie herbatników

26 stycznia 2022
Autor tekstu: Adam Moskal

Ewa Wachowicz w czasie całej swojej kariery opracowała wiele pysznych przepisów, z czego jej ciasta często wywołują największe emocje. Herbatnikowy deser bez pieczenia w wykonaniu Wachowicz ma delikatną konsystencję, robi się z wielką łatwością i smakuje praktycznie każdemu. Idealnie sprawdzi się w przypadku przyjścia nieoczekiwanych gości.

Zdecydowanie największą zaletą ciasta bez pieczenia Ewy Wachowicz jest fakt, że praktycznie każdy może bez przeszkód zabrać się za jego przygotowanie. Nie potrzeba do niego bowiem nawet piekarnika czy lodówki.

Przysmak składa się głównie z herbatników, masy krówkowej oraz masy budyniowej. Takie połączenie gwarantuje doskonały, słodki smak oraz delikatną i kremową konsystencję, której brakuje wielu innym ciastom.

Przepis na ciasto herbatnikowe Ewy Wachowicz

Składniki:

  • 400 g herbatników

  • 1 paczka krakersów

  • 1 puszka masy kajmakowej

  • 1 budyń waniliowy

  • 500 ml mleka

  • 200 g masła

  • 100 g dżemu

  • 500 ml śmietany 46%

  • 1 łyżka cukru waniliowego

  • 1 łyżka mleka w proszku

  • garść płatków z migdałów

Formę 24x40 cm wyłóż papierem do pieczenia. Na pergaminie rozłóż połowę herbatników. Do garnka wlej połowę mleka i zagrzej je. W reszcie mleka rozpuść budyń, a gdy zawartość garnka będzie ciepła, połącz je. Gdy budyń zgęstnieje, dodaj do niego masło i zmiksuj.

Masę budyniową rozsmaruj na herbatnikach. Połóż na niej drugą warstwę ciasteczek. Na niej rozlej masę kajmakową i wyrównaj ją. Przykryj ją słonymi krakersami, a te posmaruj wybranym przez ciebie dżemem.

Śmietanę wlej do miski i ubij na sztywną pianę. Pod koniec wsyp do niej cukier waniliowy i mleko w proszku. Nałóż ją na górę ciasta, a sam wierzch posyp płatkami migdałowymi, podprażonymi na suchej patelni. Deser warto włożyć na kilka godzin do lodówki. Smacznego.

Jeśli masz ochotę na więcej ciekawych informacji ze świata kulinariów, zajrzyj na naszą stronę. Z tego artykułu dowiesz się, jak zrobić faworki z dodatkiem piwa. Ten tekst wyjawia przepis na racuchy na kefirze.

Herbatniki

Źródło zdjęcia: canva/Karol D

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy

Źródło: ewawachowicz

Zapraszamy na nasz Instagram

Obserwuj nas w
autor
Adam Moskal

Wydawca serwisu Smakosze. Profesjonalnie kulinariami zajmuję się ponad cztery lata, lecz gotowaniem i pisaniem o jedzeniu interesuję się już od dzieciństwa. W swoich tekstach staram się zawrzeć najważniejsze informacje, które pozwalają ugotować przepyszne potrawy nawet laikom. To w kuchni zdobywam największe doświadczenie, tworząc dania z całego świata — od indyjskiego butter chicken, po polską pieczoną kaczkę z jabłkami. Wolny czas poświęcam na pływanie kajakiem po polskich jeziorach oraz odwiedzanie kolejnych ciekawych restauracji.

 

 

 

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: jakub.kossakowski@smakosze.pl
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy