Smakosze.pl Porady Najwięksi kuchenni pożeracze prądu. Mam sposoby, żeby nie pobierały tyle energii
Fot. Canva/Alexander's Images

Najwięksi kuchenni pożeracze prądu. Mam sposoby, żeby nie pobierały tyle energii

28 lipca 2024
Autor tekstu: Maciej Jurczyk

Płacisz wysokie rachunki za energię elektryczną? Dowiedz się, co pobiera najwięcej prądu w kuchni i zaoszczędź masę pieniędzy. Z tymi prostymi sposobami jest to możliwe jak nigdy wcześniej.

Gotowanie wymaga użycia kilku urządzeń

Od lipca br. obowiązują nowe ceny prądu. Obecne stawki są wysokie, a najwięcej energii w naszych domach pobierają sprzęty kuchenne. Nie można z nich zrezygnować, bo ich użycie jest niezbędne do przygotowania wielu smacznych potraw.

Na szczęście są sposoby, dzięki którym możesz ograniczyć pobór ich energii. Poznaj je i zastosuj w kuchni, a zaoszczędzone pieniądze wydasz na coś lepszego niż rachunki .

lodówka.jpg
Fot. Canva/AndreyPopov
Najszybszy patent na suszenie grzybów. Nie tracą smaku, ani zapachu

Co pobiera najwięcej prądu?

Okazuje się, że urządzeniem, które pobiera najwięcej prądu, jest lodówka . Nic dziwnego, przecież musi pracować przez cały czas. Pobiera blisko 30 procent energii, którą zużywa całe gospodarstwo domowe.

Spore zapotrzebowanie na prąd ma również czajnik. Choć urządzenie jest niewielkie i wydawać by się mogło, że nie zużywa tak dużo prądu, rzeczywistość okazuje się zupełnie inna. Nie można jednak z niego zrezygnować, bo jest to urządzenie niezbędne do zagotowania wody na herbatę czy kawę. Czy można więc, w jakiś sposób ograniczyć zużycie energii tych niezbędnych urządzeń?

Sposoby na oszczędzanie

Okazuje się, że można ograniczyć zużycie energii tych urządzeń. Sposoby na to są bardzo łatwe, ale wymagają odpowiedniej dyscypliny. Lodówka zużywa najwięcej energii przy każdorazowym otwarciu drzwi urządzenia. Do środka wpada wtedy ciepłe powietrze, a urządzenie musi ponownie schłodzić je i doprowadzić do wymaganej w środku temperatury. Można temu zapobiec, nie zaglądając, co chwilę do lodówki. W dodatku możesz ograniczyć liczbę otworzeń drzwi, wyciągając niezbędne produkty za jednym razem. Wtedy urządzenie zużyje minimalną ilość prądu.

A co z czajnikiem? Jego pobór prądu również można ograniczyć. Im więcej wody do zagotowania, tym więcej energii się zużywa. Dlatego gotuj tyle wody, ile faktycznie potrzebujesz, a nie tyle, ile zmieści się do dzbanka. Stosuj powyższe sposoby, a rachunki z energetyki nie będą budzić w tobie strachu. Dzięki metodom zaoszczędzisz również pieniądze. Sprawdź, jak szybko ususzyć grzyby oraz zobacz, co możesz przygotować z cukinii .

licznik.jpg
Fot. Canva/Proxima Studio
Chrupie i syci, a to tylko zwykła cukinia. Tak przygotowana jest ambrozją
Żadne mleko i kefir. Najlepsze i najbardziej puszyste naleśniki wychodzą na tym składniku
Obserwuj nas w
autor
Maciej Jurczyk

Redaktor portalu Smakosze.pl. Absolwent kulturoznawstwa, a obecnie student 
dziennikarstwa Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest fanem dobrego jedzenia, a nowych
smaków poszukuje podczas wakacyjnych podróży. Chcąc poznać tajniki japońskiej kuchni,
dwa lata przepracował w gastronomii, gdzie zdobył kulinarne doświadczenie. W kuchni
najbardziej ceni sobie minimalizm, dokładność oraz niezwykłe kompozycje smaków.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy