Żadne mleko i kefir. Najlepsze i najbardziej puszyste naleśniki wychodzą na tym składniku
Znudziły ci się cienkie, jak kartka papieru naleśniki? Z tym przepisem zrobisz naprawdę puszyste naleśniki. Twoi domownicy, nie będą mogli wyjść z podziwu, jak ty to zrobiłaś.
Naleśnik cienki, czy gruby?
Pierwszy, zachowany przepis na naleśniki, pochodzi z szesnastowiecznej Francji. Włosi jednak uważają, że to oni są twórcami tego dania. Według nich do Francji naleśniki trafiły razem z florencką księżną - Katarzyną Medycejską, która wyszła za mąż za przyszłego króla Francji.
Nie wiadomo, czy pierwsze naleśniki były cienkie, czy grube. O ich wyjątkowości świadczy fakt, że można je spożywać zarówno na słono, jak i na słodko. O tym, czy naleśnik powinien być gruby, czy cienki zdecydujcie sami.
Przepis na tę sałatkę przywiozłem rok temu z wakacji. Jest świetną przekąską lub dodatkiem do obiaduWszystko za sprawą jednego składnika
Zazwyczaj naleśniki robi się z mleka. Do amerykańskich naleśników typu pancake trafia maślanka. W tym przepisie mleka prawie nie ma, a maślankę zastępuje się kwaśną śmietaną. To ona sprawia, że naleśniki są niezwykle lekkie i puszyste.
Składniki:
- 250 g mąki pszennej
- 200 g kwaśnej śmietany 18%
- 2 jajka
- 100 ml mleka
- sól
Jak zrobić ciasto na puszyste naleśniki?
Do dużej miski wsyp mąkę, dodaj jajka, mleko oraz kwaśną śmietanę. Wsyp szczyptę soli. Za pomocą miksera połącz składniki. Ciasto na naleśniki musi mieć jednolitą masą, dlatego dopilnuj, aby nie powstały grudki.
Na patelni ogrzej olej. Sporą ilość ciasta rozlej na gorącą patelnię. Pamiętaj, że to ciasto jest gęstsze, niż na cienkie naleśniki, dlatego każdą ze stron smaż nieco dłużej i zachowaj ostrożność przy obracaniu. Podawaj z dżemem, czekoladą, serem lub miodem.