Namocz w nim grzyby na pierogi z kapustą, a ugotują się o wiele szybciej. Co za hit
Moczenie grzybów jest nieodłącznym rytuałem przed świętami. Grzybowa kąpiel najczęściej odbywa się w zimnej lub ciepłej wodzie. My znamy jednak znacznie lepszy sposób na przygotowanie tego produktu do spożycia. Namocz grzyby w osolonym mleku i przekonaj się, ile korzyści to ze sobą niesie.
Grzyby wymagają namoczenia przed dodaniem do świątecznego farszu. W tym gorącym okresie każda minuta jest na wagę złota. Czy można przyspieszyć moczenie grzybów oraz ich gotowanie? Dzięki jednemu prostemu trikowi wszystko jest możliwe.
Jak wygląda moczenie grzybów w mleku?
Zapomnij o moczeniu grzybów w wodzie . Po wypróbowaniu staropolskiego sposobu z mlekiem już nigdy nie wrócisz do starych przyzwyczajeń. Poniżej przybliżamy nieco ten temat.
Dzięki kąpieli w mleku, grzyby zyskują wyjątkowo delikatny smak . Ta metoda moczenia grzybów pozwala ponadto pozbyć się z nich posmaku goryczki . Mięciutkie i aksamitne dary lasu idealnie nadają się do późniejszego wykorzystania do rozmaitych farszy .
Jak przeprowadzić moczenie grzybów w mleku? Wystarczy oczyścić je z ewentualnych zanieczyszczeń i zalać ciepłym mlekiem . Do płynu należy oddać również szczyptę soli . Tak przygotowane grzyby powinny moczyć się ok. 5-6 godzin , zależnie od ich gatunku oraz wielkości.
Jakie dodatkowe korzyści niesie za sobą moczenie grzybów w mleku?
Choć moczenie grzybów w mleku samo w sobie daje rewelacyjne rezultaty, okazuje się, że pożytku jest znacznie więcej . Kąpiel w nabiale skraca czas potrzebny do ugotowania grzybów . Leśne zbiory stają się odpowiednio miękkie nawet trzykrotnie szybciej .
Moczenie grzybów w wodzie wymaga ich późniejszego gotowania przez ok. 90 minut . Nie zawsze możemy sobie na taką ilość czasu pozwolić, zwłaszcza w okresie świąt. Łatwo można jednak zredukować tę liczbę .
Grzyby moczone w mleku gotują się znacznie szybciej, niż te z wody. Trzonki i kapelusze są wystarczająco miękkie już w nawet 30-60 minut . Pamiętać należy jedynie o tym, aby nie przesadzić z ilością soli do gotowania . Nieco smaku grzyby zyskały bowiem już podczas moczenia się w osolonym mleku . Suszone grzyby możesz łatwo zastąpić innym składnikiem . Intensywny aromat suszonych grzybów zachowasz dzięki ich właściwemu przechowywaniu .
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
Dodajesz mleko i cukier do kawy? Zapomnij. Jest znacznie lepszy patent. Padniesz z wrażenia
-
Puszyste racuchy zrobisz bez drożdży i proszku do pieczenia. Wystarczy 1 uwielbiany produkt
-
Czy neo-angin działa antyseptycznie i łagodzi ból gardła? - Reklama