Niezawodny przepis na idealne ciasto na pierogi
Doskonałej jakości ciasto na pierogi nie jest wcale tak proste w przygotowaniu, jakby się mogło wydawać. Odpowiednio dobrane składniki, które same w sobie są świetnej jakości, to klucz do uzyskania należytej konsystencji i wytrzymałości.
Największym sprawdzianem ciasta do pierogów jest ich gotowanie. W trakcie pływania we wrzątku ciasto poddawane jest różnym siłom, którym musi sprostać. Jeśli w tym momencie nie pęknie i nie uroni cennego farszu, można poczuć dumę i satysfakcję.
Ciasto na pierogi z 1920 roku
Przepisów na ciasto do pierogów jest mnogość i czasem można mieć problem z wyborem. Każdy domowy kucharz przyrządza je odrobinę inaczej, korzystając z rad swoich babć czy mamy. Historyczna receptura należy do grona najlepszych ciast, o czym można się przekonać, wykonując je.
Co więcej, wykonanie tego ciasta jest swojego rodzaju kapsułą czasu, która może dać małe pojęcie o odżywianiu ludzi sprzed wieku. Jeśli więc jesteś ciekaw co jedli Polacy 100 lat temu i chcesz zachwycić swoich domowników czymś pysznym, sprawdź jak je zrobić poniżej.
Na naszej stronie możesz przeczytać wiele informacji kulinarnych, które mogą przypaść tobie do gustu. Z tego artykułu dowiesz się, jak wyglądają ceny młodych ziemniaków, które już można kupować. W tym tekście wyjaśniamy, dlaczego ceny w restauracjach tak szybko rosną.
Źródło: Vaskin21, Getty Images Pro
Przepis na ciasto do pierogów sprzed 100 lat
Składniki:
-
500 g mąki pszennej typ 450
-
1 łyżeczka oleju
-
1 łyżeczka soli
-
280 ml ciepłej wody
Zacznij od przesiania mąki do dużej miski. W osobnym naczyniu wymieszaj ze sobą wodę o temperaturze pokojowej, sól oraz wodę. Gdy sól całkowicie się rozpuści, wlej wodę do miski z przesianą mąką i zacznij mieszać za pomocą drewnianej łyżki.
[ EMBED-19 ]
Początkowo ciasto nie będzie stawiało oporu, lecz gdy mieszanie narzędziem będzie zbyt trudne, wykorzystaj swoje dłonie. Przełóż ciasto na stolnicę i wyrabiaj je przez 15 minut. Podziel je na 4 części, co uchroni resztę ciasta przed wysuszeniem w czasie rozwałkowywania.
Rozwałkuj ciasto, wytnij okręgi szklanką i połóż na nich swój ulubiony farsz. Zlep pierogi i wrzucaj je do wrzącej, osolonej wody. Po 4 minutach od wypłynięcia są gotowe do jedzenia. Smacznego.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
źródło: kuchnia.wp.pl