Smakosze.pl
EN 01481805 0007

Piotr Molecki/East News

Nowy sklep socjalny na terenie Warszawy

23 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

W Warszawie został niedawno, to znaczy 21 czerwca, otwarty pierwszy sklep socjalny, w którym ceny są przynamniej 50 proc. niższe od rynkowych. Mogą korzystać z niego osoby potrzebujące z odpowiednim skierowaniem. Placówka mieści się przy ulicy Modzelewskiego 71 na Mokotowie.

Sklep socjalny jest rozwiązaniem idealnym dla ludzi o kiepskiej sytuacji finansowej, którzy za zasiłki, lub niską pensję nie są w stanie kupić najbardziej potrzebnych produktów. To właśnie dla nich powstała idea takich sklepów.

W Polsce obecnie są otwarte dwie takie placówki. Pierwszy znajduje się przy ulicy Tysiąclecia 82 w Katowicach. Drugi został udostępniony do użytku 21 czerwca i mieści się przy ulicy Modzelewskiego 71 w Warszawie.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Pierwszy sklep socjalny w Warszawie

Aby móc zrobić zakupy w tym sklepie, należy być posiadaczem specjalnego skierowania, wydawanego przez ośrodki pomocy społecznej oraz fundację Wolne Miejsce - organizację zajmującą się sklepami socjalnymi.

- Wydajemy je na podstawie indywidualnej rozmowy z każdym zainteresowanym. Nie ma w tym przypadku określonych progów dochodowych. Wystarczy nam oświadczenie danej osoby, że jest w potrzebie - powiedział dla wydarzenia.interia.pl na temat skierowań Mikołaj Rykowski, prezes fundacji.

Projekt bez tytułu - 2021-06-22T151504.098

Czy można kisić ogórki w czasie burzy?

CZYTAJ DALEJ

Limity dla klientów

Wchodząc do takiego sklepu, trzeba liczyć się z obowiązującymi limitami wobec produktów, które mogą być później odsprzedane. Konsumenci nie mogą więc kupić nieograniczonych ilości niektórych produktów.

Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek, zajrzyj do innych naszych newsów. W tym artykule opisujemy słowa premiera Mateusza Morawieckiego, który nakłania do kupowania określonych produktów. Ten tekst poświęcony został niebywałemu znalezisku, jakie odkryto pod transportem buraków.

Ogromną zaletą takich placówek są wyjątkowo niskie ceny, które zawsze są przynajmniej o połowę niższe, niż rynkowe. Dzięki temu klienci o niskich dochodach mogą ze spokojem kupić wszystko, czego potrzebują.

Plany na przyszłość

Prezes Mikołaj Rykowski zdradził, że planują jeszcze w tym roku otworzyć kilka, a nawet kilkanaście kolejnych sklepów. Mają być umiejscowione na Pradze, w Wołominie, Piasecznie, Toruniu czy Dąbrowie Górniczej.

Dużym partnerem akcji jest sieć Top Market, która należy do Polskiej Grupy Supermarketów. W komunikacie prasowym prezes PGS Michał Sadecki powiedział, że są dumni z możliwości brania udziału w tak szlachetnej inicjatywie.

EN 01481805 0008

Źródło: Piotr Molecki/East News

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: wydarzenia.interia.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >