Smakosze.pl
Projekt bez tytułu (56)

Jakub Kaminski/East News; Bill Oxford, Getty Images Signature

Morawiecki namawia do wybierania w sklepach konkretnych produktów

22 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował do Polaków o kupowanie wybranych produktów spożywczych w sklepach. Dokładnie mowa o wyprodukowanych w Polsce towarach. Dzięki temu będziemy mogli wspierać polską gospodarkę jeszcze bardziej.

Polskie produkty spożywcze są często znacznie lepszej jakości niż ich zagraniczne odpowiedniki. Premier Mateusz Morawiecki wyruszył w objazd po Polsce, aby jeszcze bardziej przekonać nas do kupowania krajowych towarów.

Polski rząd na początku pandemii zdecydował się wprowadzić wiele obostrzeń, które mocno nadwyrężyły całą branżę spożywczą. Teraz Morawiecki próbuje spopularyzować rodzime produkty, aby zwiększyć przychód polskich firm.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Kupuj polskie produkty

Kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki pokazał się w zakładzie produkcyjnym firmy Rolnik w Mikołowie na Górnym Śląsku. Wtedy także pozwolił sobie na zachęcenie nas do wybierania polskich firm.

Jak mówił, kupowanie u polskich sklepów i producentów wspiera polskie miejsca pracy, a także całą gospodarkę. Według jego danych nasz kraj szczyci się w całej Unii Europejskiej najniższym wskaźnikiem bezrobocia, które można jeszcze bardziej zmniejszyć, stosując się do powyższej rady.

image (1)

Kto nie powinien jeść wątróbki?

CZYTAJ DALEJ

Morawiecki zadowolony ze współpracy rządu i firmy Rolnik

W tym samym zakładzie produkcyjnym, premier stojąc na tle palet z konserwami, wyjawiał swoją wdzięczność wobec właścicieli i pracowników firmy Rolnik. Jedną z dobrych w jego ocenie decyzji, było skorzystanie przez firmę z tarczy antykryzysowej.

- Razem udaje się budować coraz lepiej markę polskiej żywności. Polska żywność jest coraz bardziej znana w całej Europie. To 34 mld euro eksportu w zeszłym roku. Ten eksport rośnie. To wielka szansa dla polskich producentów - tłumaczył Mateusz Morawiecki.

Plany na przyszłość

Słowa pochwały to nie jedyne, co premier miał do powiedzenia w zakładzie Rolnik. W trakcie apelu wyjawił, że częścią Polskiego Ładu jest wsparcie dla rolników oraz przedsiębiorców rolno-spożywczych. Można więc oczekiwać, że niedługo ci ludzie będą mogli łatwiej prowadzić swoje biznesy.

Co więcej, Morawiecki zdradził, że rząd opracowuje skrócenie drogi produktów spożywczych, jakie pokonują pomiędzy polem uprawnym, a stołem. Dodał, że planowane jest częściowe wyeliminowanie udziału pośredników.

Projekt bez tytułu (57)

Źródło: Vera_Petrunina, Getty Images Pro

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

  • Przepis na pierogi z truskawkami, twarogiem i startą cytryną

  • Prosty sposób na domowe suszone pomidory w oleju

  • Jak upiec bezę, by była chrupiąca?Źródło: newsy.gotujmy.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >