Obłędnie soczyste maślankowe kotlety schabowe. Każdy będzie błagał o dokładkę
Pomysł na pyszny, rodzinny obiad? Kotlety schabowe w złocistej panierce. Przed smażeniem namocz mięso w maślance, a kotlety będą idealnie soczyste, miękkie i delikatne. Poznaj przepis na maślankowe kotlety schabowe. Każdy będzie błagał o dokładkę.
Wiele osób moczy kotlety schabowe w mleku. Nie jest to błąd, jednak schabowe moczone w maślance są o wiele bardziej soczyste i delikatniejsze. Maślanka rewelacyjnie radzi sobie z twardymi włóknami schabu, błyskawicznie je zmiękcza, dzięki czemu kotlety zawsze wychodzą miękkie i pyszne.
Kotlety panieruj w mące, jajku i bułce. Brak mąki może spowodować odrywanie się panierki od mięsa podczas smażenia. Schabowe podaj z ulubionymi dodatkami, np. frytkami i surówką z kiszonej kapusty lub ziemniakami i kapustą zasmażaną z kminkiem. Każda wersja dania smakuje wyśmienicie i znika z talerzy błyskawicznie.
Soczyste maślankowe kotlety schabowe
Składniki na 4 porcje:
-
4 kawałki schabu bez kości
-
500 ml maślanki
-
po łyżeczce soli i pieprzu mielonego
Dodatkowo:
-
2 jajka
-
mąka
-
bułka tarta
-
smalec lub olej roślinny do smażenia
Jak zrobić maślankowe kotlety schabowe?
Kawałki schabu umyj, osusz i rozbij tłuczkiem do mięsa. Maślankę wlej do szklanej miski, dodaj sól, pieprz i dokładnie wymieszaj. Do przygotowanych składników dodaj kotlety, namocz je dokładnie i całość wstaw do lodówki.
Kotlety powinny moczyć się w maślance przynajmniej 2-3 godziny, najlepiej, jednak jeśli zostawisz je w lodówce na całą noc. Następnego dnia kotlety osusz i obtocz kolejno w mące, rozmąconych jajkach i bułce tartej.
Schabowe smaż na rozgrzanym oleju lub smalcu po 3-4 minuty z każdej strony na złoty kolor. Gotowe kotlety przełóż na ręcznik papierowy, aby oddały nadmiar tłuszczu i podaj z ulubionymi dodatkami, smacznego.
Źródło zdjęcia: canva/ 12MN
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
Swojska zapiekanka ziemniaczana z boczkiem i cebulą. Idealna na niedzielny obiad
-
Czy można łączyć pomidora z ogórkiem? Rozwiewamy wątpliwości
Źródło: kuchnianawypasie.pl