Smakosze.pl
Projekt bez tytułu (49)

smakosze

Odpowiedź Biedronki na krytykę Agrouni

6 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

AgroUnia stosunkowo często krytykuje największe sieci handlowe w Polsce za ich decyzje sprzedażowe. Niedawno na swoim profilu na Facebooku zamieściła post odnośnie wczesnych warzyw dostępnych w Biedronce, które nie pochodzą z Polski. Sieć Biedronka zdecydowała się odpowiedzieć na oskarżenia AgroUnii - jak czytamy w liście, "fundamentem Biedronki są polscy dostawcy".

AgroUnia to polski ruch rolniczy, którego zadaniem jest wspieranie konsumentów oraz rolników z naszego kraju. Dlatego niedawno zrobiło się głośno w mediach o zarzutach, które ruch wycelował w portugalską sieć dyskontów.

Według organizacji Biedronka zamiast sprzedawania polskich produktów, preferuje wybierać warzywa i owoce spoza Polski. Sieć nie pozostawiła sprawy samej sobie i wysłała do nas swoje stanowisko, w którym odpowiada na oskarżenia AgroUnii.

Biedronka o swoich produktach

Jak czytamy w stanowisku Biedronki, Fundamentem Biedronki są polscy dostawcy. Pomimo tego, że niektórych owoców i warzyw nie uprawia się w naszym klimacie lub są okresy czy miesiące, gdy nie da się ich uprawiać, to już dziś zdecydowana większość pochodzi z naszego kraju.

Według założeń sieci, pod koniec 2021 roku, aż 90% sprzedaży warzyw i owoców uprawianych w Polsce, będzie pochodziło od rodzimych producentów, których większość stanowić mają małe rodzinne gospodarstwa rolne.

Zbiory ogórków będą o wiele bardziej okazałe

Domowy sposób na ogromne zbiory ogórków

CZYTAJ DALEJ

Lokalni kupcy odwiedzają polskie gospodarstwa rolne

W dalszej części odpowiedzi możemy przeczytać, że sieć postawiła na bardzo konkretne działania, których celem jest dostarczanie polskim klientom tak dużej liczby polskich produktów, jak to tylko możliwe.

Na naszej stronie można znaleźć wiele ciekawych wieści ze świata kulinariów. W tym artykule zdradzamy, co ma do powiedzenia o cenach nad polskim morzem znany youtuber. Ten tekst poświęcony został jajkom z chowu klatkowego, które już niedługo znikną z większości dużych sieci sklepów.

Lokalni kupcy Biedronki udają się do rolników w Polsce, aby nawiązać z nimi współpracę, co pozwala na sprzedawanie jeszcze większej ilości warzyw i owoców, które są produkowane na terenie Polski.

Co z nowalijkami?

Jak podaje Biedronka, wczesne warzywa dostępne w ofercie sieci, zależą od warunków pogodowych na wiosnę. Już teraz pierwsze dostawy nowalijek docierają do placówek handlowych firmy i z każdym kolejnym tygodniem ma się ich pojawiać jeszcze więcej.

Z wypowiedzi Biedronki można wywnioskować, że firma robi co tylko może, aby dostarczyć klientom jak najwięcej polskich produktów. Wiele nie zależy jednak od niej, gdyż opóźnienie sezonu i jego zimny początek znacznie przystopowały dostawy warzyw i owoców z Polski.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło własne

Zapraszamy na nasz Instagram

Adam MoskalAutor

Redaktor portalu Smakosze.pl. Pasję do gotowania rozpalił w nim Makłowicz. Swoje życie postanowił poświęcić kulinariom i dziennikarstwu. Pracował na wielu stanowiskach gastronomicznych. Prywatnie fan muzyki folkowej oraz sportów rowerowych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

czosnek

Produkty

Jak powinno się kroić czosnek?

Czytaj więcej >
ogórki kiszone

Produkty

Co oznacza biały nalot na ogórkach kiszonych?

Czytaj więcej >
bluszczyk kurdybanek

Produkty

Niezwykłe zalety bluszczyku kurdybanka

Czytaj więcej >

Produkty

Lidl promuje niemarnowanie żywności

Czytaj więcej >
miód

Produkty

Czy można jeść skrystalizowany miód?

Czytaj więcej >

Produkty

Zaskakujący filmik z rybą w piekarniku podbija Internet

Czytaj więcej >