Ogórki po indyjsku budzą same zachwyty. Kluczowa jest wyjątkowa przyprawa
Ogórki po indyjsku to propozycja na zimowe przetwory w niezwykłym wydaniu. Cebula, gorczyca i aromatyczna zalewa z dodatkiem orientalnej przyprawy curry sprawią, że ogórki będą absolutnym hitem. Ogórki w zalewie curry pokocha cała rodzina.
Ogórki po indyjsku pojawiły się w mojej spiżarni kilka lat temu i od tej pory ciągle do nich wracam. Zimą ogórki w aromatycznej zalewie wykorzystuję do sałatek, zimnej płyty lub dodatek do drugiego dania. Ogórki są również pyszną przekąską w chłodne, zimowe wieczory.
Przed przygotowywaniem ogórków po indyjsku pamiętajmy o dwóch bardzo ważnych zasadach: po pierwsze, ogórki gruntowe po umyciu i wyszorowaniu zalewamy zimną wodą i odstawiamy na dwie godziny , dzięki czemu będą jędrne i soczyste. Do przetworów wybierajmy mniejsze i średnie ogórki.
Po drugie- musimy dokładnie umyć i wyparzyć wszystkie słoiki razem z zakrętkami. To konieczny krok, bez którego w przetworach namnożą się bakterie, które zepsują ogórki po indyjsku i każde inne warzywa. Słoiki muszą być sterylnie czyste, wtedy będziemy cieszyć się naszymi przetworami przez wiele długich miesięcy.
Ogórki po indyjsku z przyprawą curry. Orientalny smak budzi same zachwyty
Składniki:
-
3 kg małych lub średnich ogórków gruntowych
-
3 cebule czerwone
-
po pół łyżeczki ziaren gorczycy na słoik
Składniki na zalewę:
-
1 l wody filtrowanej lub odstanej
-
2 łyżki przyprawy curry
-
2 łyżki soli
-
500 g cukru
-
2 szklanki octu 10%
Jak zrobić ogórki po indyjsku? Po dwóch tygodniach będą chrupiące, smaczne i aromatyczne
Ogórki umyj, wyszoruj, przełóż do miski, zalej zimną wodą, odstaw na 2 godziny. Po tym czasie pokrój je w plasterki, przełóż do miski. Dodaj pokrojone cebule, wymieszaj, włóż do słoików, wsyp po pół łyżeczki gorczycy na słoik.
Przygotuj zalewę: wodę zagotuj z cukrem, octem, solą. Gdy składniki dobrze się rozpuszczą, a zalewa będzie się mocno gotować, wyłącz gaz, wsyp przyprawę curry, wymieszaj i od razu wlewaj do słoików.
Słoiki zakręć i pasteryzuj przez 15 minut, następnie odstaw je na blat, żeby ostygły i przenieś do spiżarni, po 14 dniach będą idealne do jedzenia, smacznego.
Na zimę przygotuj również wyśmienitą cukinię marynowaną w curry , a także kiszoną kapustę przepisu Darii Ładochy . Nie uwierzysz, co dodaje do kiszonki.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
Czy trzeba zbierać szumowiny z rosołu? Odpowiedź zaskakuje. Rozwiewamy wszelkie wątpliwości
-
Cudowna chałka według przepisu Ewy Wachowicz. Gwiazda dodaje szczyptę wyjątkowej przyprawy
Źródło: ogrodnikwpodrozy