Smakosze.pl
Wzrost cen żywności

Canva / Vera_Petrunina

Ogromne wzrosty cen żywności

8 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Ceny żywności od dawna nie były tak wysokie. Niestety ostatnie doniesienia jednoznacznie potwierdzają, że za jedzenie możemy w wakacje płacić jeszcze więcej. Okazuje się, że w ciągu roku chleb podrożał aż o 89 groszy za bochenek.

Wysokie ceny żywności nie są już dla nikogo zaskoczeniem. Każdy, kto regularnie robi zakupy, doskonale zdaje sobie sprawę, że za podstawowe produkty spożywcze przychodzi nam płacić coraz to większe pieniądze.

Drożyzna na sklepowych półkach

Nie da się ukryć, że wysokie ceny żywności mogą wywołać spory niepokój u smakoszy. Niedawno wspominaliśmy o tym, ile przyjdzie nam zapłacić za kilogram czereśni. Niestety na tym nie kończą się niepokojące doniesienia.

W ostatnim czasie ceny żywności znacząco zaczęły iść w górę. Niemal każdy zdążył już zauważyć ich wzrost. Zmiany są najbardziej zauważalne przy zakupie podstawowych produktów spożywczych.

Mogłoby się wydawać, że smakołyki takie jak chleb są raczej niedrogie. Wszakże to jedna z podstaw codziennego jadłospisu wielu Polaków. Okazuje się, że pieczywo znacząco podrożało.

Projekt bez tytułu - 2021-06-07T144721.496

Jakie są efekty jedzenia dwóch bananów dziennie?

CZYTAJ DALEJ

Mało kto spodziewałby się, że w ciągu roku cena za chleb może tak znacząco pójść do góry. W porównaniu z zeszłym rokiem bochenek najzwyklejszego pieczywa jest droższy o 89 groszy.

Niestety na tym nie kończą się przejmujące doniesienia. Podwyżka dotyczy również jajek. Za opakowanie, w którym znajduje się 10 jaj, zapłacimy o 69 groszy więcej niż w zeszłym roku. W tym samym czasie mleko podrożało o 44 grosze.

ceny-żywności

Ceny żywności idą w górę

Źródło : Canva / Yuganov Konstantin

Dlaczego ceny żywności idą w górę?

Większość smakoszy z pewnością zastanawia się nad przyczyną zaistniałego stanu rzeczy. Okazuje się, że składa się na niego kilka czynników. Mowa między innymi o słabych warunkach pogodowych.

Początek wiosny był dosyć chłodny. Tym samym przełożył się on na wzrost cen za owoce i warzywa. Zapowiadane upalne i suche lato również nie wróży niczego dobrego. Niewykluczone, że aktualne wysokie ceny żywności są dopiero przedsmakiem tego, co nas czeka.
Nie można zapomnieć również o wzroście cen transportu i energii. One także wpływają na koszt produktów spożywczych. Rzecz jasna istotną rolę w tej kwestii odgrywa też inflacja wywołana między innymi przez pandemię.

Z całą pewnością wzrost cen żywności nie napawa optymizmem. Nie pozostaje nam nic innego jak obserwowanie rozwoju sytuacji. Warto wiedzieć ile możemy zapłacić za obiad nad polskim morzem.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Money.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Warzywa w końcu staniały

Produkty

Ceny warzyw na bazarach spadają

Czytaj więcej >
banan

Produkty

Czy można jeść banany z czerwonymi liniami w środku?

Czytaj więcej >

Produkty

Ceny lodów nie przestają szybować

Czytaj więcej >
Oszustwo na cebulę

Produkty

Nieudane oszustwo "na cebulę"

Czytaj więcej >

Produkty

Ogromne zmiany we wszystkich produktach. Unia Europejska już zdecydowała

Czytaj więcej >

Produkty

Niskie ceny sprzętów i akcesoriów kuchennych w Biedronce

Czytaj więcej >