Stare naczynia zyskują na wartości
Nie da się ukryć, że większość smakoszy sprzedałaby takie naczynia za niewielkie pieniądze. Okazuje się, że wraz z upływem lat zyskują one sporo na wartości. Nieświadomie możemy być posiadaczami sporej fortuny.
Klasyk z PRL-u za duże pieniądze
Przeważnie zakładamy, że nasze stare przedmioty są warte śmieszne pieniądze. Bez większego zastanowienia pozbywamy się ich. Jednak talerze, kubki i inne elementy wykonane z porcelitu dziś możemy sprzedać za atrakcyjne pieniądze .
Zgodnie z informacjami opublikowanymi na portalu Fakt, z którego pochodzi zdjęcie wykorzystane powyżej, na osoby, które posiadają naczynia o charakterystycznym zabarwieniu, mogą czekać spore pieniądze . Lepiej nie przegapić okazji.
Znacznej części osób naczynia tego typu kojarzą się głównie z czasami PRL-u. Mało kto spodziewałby się, że mogą być one sprzedane za takie pieniądze . Portal Fakt donosi, że na cenę wpływa kilka istotnych czynników.
Okazuje się, że talerze i kubki Zakładu Fabryki Porcelitu Stołowego Pruszków z oznaczeniem, które wygląda jak litera P, sprzedawane są nawet za kilkaset złotych . Tak duże pieniądze mogą zachęcić do ich zatrzymania.
Większe pieniądze otrzymamy wówczas, gdy sprzedamy komplet. Istotne jest wzornictwo oraz miejsce i rok produkcji. Coraz droższe są naczynia ręcznie malowane w fabryce Włocławek. Powojenne talerze i kubki oznaczone literą Ć, także można sprzedać za niezłe pieniądze .
Niepozorne naczynia warte fortunę
Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez portal Fakt, jeszcze nie wszystkie naczynia z dawnych lat są warte takie pieniądze. Jednak warto zainteresować się tym tematem, ponieważ niektóre z naszych talerzy mogą być cenniejsze, niż nam się wydaje .
Większość smakoszy pamięta malowane naczynia z porcelitu, z czasów dzieciństwa. Dziś służą one bardziej za ozdobę lub zalegają w szafkach. Mało kto decyduje się na zaserwowanie w nich posiłku. Krupnik w takim talerzu z pewnością prezentowałby się przepysznie .
Jeżeli pieniądze nie są dla nas takie ważne, wówczas warto zatrzymać wiekowe naczynia. Zwłaszcza że część z nich ma wartość sentymentalną. Właśnie w nich otrzymywaliśmy najlepsze babcine posiłki. Warto wiedzieć, jaki trik wykorzystywano dawniej, podczas przygotowywania pierogów .
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
3 sposoby suszenia leśnych grzybów. Wybierz najdogodniejszy dla siebie
-
Jaki olej najlepiej nadaje się do smażenia? Właściwy wybór opłaci się dla smaku i zdrowia
Źródło: Fakt