Pieniądze za zjedzenie pizzy
Screen filmu na kanale Maksymalnie na YouTube, vasiliybudarin, Getty Images Pro

Wyjątkowo ostra pizza

Czy można dostawać duże pieniądze za jedzenie? Okazuje się, że tak - udowodnił to youtuber z kanału Maksymalnie, który zjadł najostrzejszą pizzę dostępną w całym naszym kraju. Dzięki temu wyzwaniu udało mu się wygrać aż 1500 złotych, należało spełnić jednak jeden warunek.

Aby móc zarabiać pieniądze za jedzenie, wcale nie trzeba być specjalistą od badań sensorycznych w dużych firmach produkujących żywność. Wystarczy wziąć udział w pewnym wyzwaniu, które jest jednak jednym z największych sprawdzianów wytrzymałości.

Ostra żywność zawierająca kapsaicynę działa na receptory bólowe, które wysyłają sygnały do mózgu o uczuciu ciepła i uszkodzeniach mechanicznych tkanek. Oczywiście jest to jedynie wrażenie, które w żadnym wypadku nie jest niebezpieczne, jednak wytrzymanie go sprawia kłopot większości ludzi.

Pieniądze za zjedzenie pizzy

Dla wielu mogłoby to wydawać się istnym rajem - kto nie lubi w końcu pizzy? Ewentualna nagroda pieniężna byłaby w takiej sytuacji jedynie dodatkowym atutem. Niestety, tak naprawdę mało kto chciałby wziąć udział w takim wyzwaniu, ponieważ ból mógłby okazać się zbyt silny.

Youtuber z kanału Maksymalnie postanowił sprawdzić się podczas jedzenia najostrzejszej pizzy w całej Polsce. Dla porównania gaz pieprzowy używany do samoobrony i rozganiana tłumów zawiera zazwyczaj około 3 milionów jednostek ostrości SHU, z czego pizza ma mieć ponad 5 milionów SHU.

Skuteczne sposoby czyszczenia kuchni i sprzętu kuchennego na błyskSkuteczne sposoby czyszczenia kuchni i sprzętu kuchennego na błyskCzytaj dalej

Taka dawka jest uznawana przez wielu specjalistów jako zdecydowanie wystarczającą do powalenia niedźwiedzia - co więcej, ciężko znaleźć legalnie występujące gazy pieprzowe o zawartości ponad 3 milionów jednostek SHU na rynku.

Aby wygrać 1500 złotych, prowadzący kanał Maksymalnie musiał zjeść dużą pizzę w czasie poniżej 30 minut. Do momentu, w którym mężczyzna przystąpił do zadania, nie wygrał jeszcze żaden klient pizzerii Al Forno w Krakowie, która ma w swojej ofercie tę szczególną pizzę.

Chcesz poznać więcej ciekawych informacji ze świata kulinariów i gastronomii? Zajrzyj do tego artykułu, w którym wyjawiamy właściwości herbaty z liści laurowych. Tutaj z kolei prezentujemy najlepszy sposób na uratowanie zbyt twardej fasolki w fasoli po bretońsku.

Prowadzący zjadł całą pizzę w czasie 22 minut i 30 sekund. Przed przystąpieniem do wyzwania, musiał również podpisać klauzule ściągającą odpowiedzialność za ewentualne uszkodzenia zdrowia z właścicieli lokalu. Jaką taktykę obrał Maks?

Jego metoda polegała na rolowaniu kawałków pizzy w swojego rodzaju tortillę - dzięki temu ostra strona pizzy nie miała tak dużego kontaktu ze śluzówką jamy ustnej, co mogło ułatwić mu pracę. A czy Ty podjąłbyś się takiego wyzwania? Daj nam znać na Facebooku.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: youtube.com/Maksymalnie

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł