Smakosze.pl
Pieniądze za zjedzenie pizzy

Screen filmu na kanale Maksymalnie na YouTube, vasiliybudarin, Getty Images Pro

Wyjątkowo ostra pizza

28 Lutego 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Czy można dostawać duże pieniądze za jedzenie? Okazuje się, że tak - udowodnił to youtuber z kanału Maksymalnie, który zjadł najostrzejszą pizzę dostępną w całym naszym kraju. Dzięki temu wyzwaniu udało mu się wygrać aż 1500 złotych, należało spełn

Aby móc zarabiać pieniądze za jedzenie, wcale nie trzeba być specjalistą od badań sensorycznych w dużych firmach produkujących żywność. Wystarczy wziąć udział w pewnym wyzwaniu, które jest jednak jednym z największych sprawdzianów wytrzymałości.

Ostra żywność zawierająca kapsaicynę działa na receptory bólowe, które wysyłają sygnały do mózgu o uczuciu ciepła i uszkodzeniach mechanicznych tkanek. Oczywiście jest to jedynie wrażenie, które w żadnym wypadku nie jest niebezpieczne, jednak wytrzymanie go sprawia kłopot większości ludzi. 

Pieniądze za zjedzenie pizzy

Dla wielu mogłoby to wydawać się istnym rajem - kto nie lubi w końcu pizzy? Ewentualna nagroda pieniężna byłaby w takiej sytuacji jedynie dodatkowym atutem. Niestety, tak naprawdę mało kto chciałby wziąć udział w takim wyzwaniu, ponieważ ból mógłby okazać się zbyt silny. 

Youtuber z kanału Maksymalnie postanowił sprawdzić się podczas jedzenia najostrzejszej pizzy w całej Polsce. Dla porównania gaz pieprzowy używany do samoobrony i rozganiana tłumów zawiera zazwyczaj około 3 milionów jednostek ostrości SHU, z czego pizza ma mieć ponad 5 milionów SHU.

Taka dawka jest uznawana przez wielu specjalistów jako zdecydowanie wystarczającą do powalenia niedźwiedzia - co więcej, ciężko znaleźć legalnie występujące gazy pieprzowe o zawartości ponad 3 milionów jednostek SHU na rynku. 

Aby wygrać 1500 złotych, prowadzący kanał Maksymalnie musiał zjeść dużą pizzę w czasie poniżej 30 minut. Do momentu, w którym mężczyzna przystąpił do zadania, nie wygrał jeszcze żaden klient pizzerii Al Forno w Krakowie, która ma w swojej ofercie tę szczególną pizzę.

Chcesz poznać więcej ciekawych informacji ze świata kulinariów i gastronomii? Zajrzyj do tego artykułu, w którym wyjawiamy właściwości herbaty z liści laurowych. Tutaj z kolei prezentujemy najlepszy sposób na uratowanie zbyt twardej fasolki w fasoli po bretońsku. 

Prowadzący zjadł całą pizzę w czasie 22 minut i 30 sekund. Przed przystąpieniem do wyzwania, musiał również podpisać klauzule ściągającą odpowiedzialność za ewentualne uszkodzenia zdrowia z właścicieli lokalu. Jaką taktykę obrał Maks? 

Jego metoda polegała na rolowaniu kawałków pizzy w swojego rodzaju tortillę - dzięki temu ostra strona pizzy nie miała tak dużego kontaktu ze śluzówką jamy ustnej, co mogło ułatwić mu pracę. A czy Ty podjąłbyś się takiego wyzwania? Daj nam znać na Facebooku. 

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: youtube.com/Maksymalnie

Zapraszamy na nasz Instagram

Adam MoskalAutor

Redaktor serwisu Smakosze. Profesjonalnie kulinariami zajmuję się ponad półtora roku, lecz gotowaniem i pisaniem o jedzeniu interesuję się już od dzieciństwa. W swoich tekstach staram się zawrzeć najważniejsze informacje, które pozwalają ugotować przepyszne potrawy nawet laikom. To w kuchni zdobywam największe doświadczenie, tworząc dania z całego świata — od indyjskiego butter chicken, po polską pieczoną kaczkę z jabłkami. Wolny czas poświęcam na pływanie kajakiem po polskich jeziorach oraz odwiedzanie kolejnych ciekawych restauracji. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Restauracje

Niesamowita cena obiadu dla pięciu osób

Czytaj więcej >
Ile zarabiają w gastronomii?

Restauracje

Ile można zarobić w gastronomii?

Czytaj więcej >

Restauracje

Zapadła decyzja ws. restauracji, która otworzyła się w trakcie lockdownu

Czytaj więcej >
Restauracje nie chcą ich sprzedawać

Restauracje

Kelnerzy nie chcą ich sprzedawać. Absurd w polskich restauracjach

Czytaj więcej >
Polacy w restauracji

Restauracje

Największe grzechy Polaków w restauracjach

Czytaj więcej >
Okropne zachowanie kelnera

Restauracje

Okrutne zachowania kelnera w restauracji

Czytaj więcej >