Smakosze.pl Przepisy Niezwykły dodatek do rosołu
canva.com/macniak

Niezwykły dodatek do rosołu

13 lutego 2021
Autor tekstu: Adam Moskal

Rosół to zupa, która pojawia się praktycznie zawsze przynajmniej raz w tygodniu w polskim domu. Bez niej nie mogłoby powstać wiele innych dań, ponieważ na bazie wywaru tworzy się inne zupy czy sosy, które następnie ubogacają pieczenie czy kotlety.

Okazuje się, że jeden tajemniczy składnik może znacznie polepszyć smak i jakość rosołu. Fenkuł, czyli krewny naszego polskiego kopru, świetnie sprawdza się w gotowaniu mięsnego wywaru - doskonale podkreśla mięsny smak umami podobnie jak lubczyk.

Rosół z fenkułem

Ugotowanie dobrego i przejrzystego rosołu jest nie lada sztuką. Mnóstwo kucharzy amatorów nie jest w stanie osiągnąć przejrzystości, jaka widoczna była w rosole ich babć, które gotowały go przez wiele dekad. Jeśli chcesz zbliżyć się do ich mistrzostwa, musisz nauczyć się szanować rosół.

Dla wielu rosół jest jedynie zwykłym daniem, przez co podczas gotowania podchodzą do tego z wyższością. W efekcie rosół nie smakuje tak dobrze, a jego właściwości prozdrowotne są tracone - wystarczy popełnić kilka błędów, a zupa natychmiast wiele traci.

Co dodać do rosołu, aby otrzymać doskonały smak?

Fenkuł ma smak podobny do lubczyku, kopru włoskiego, koperku czy pietruszki. Świetnie sprawdza się jako zastępstwo dla tych wszystkich przypraw. Choć dodatek tego warzywa może wydawać się niepotrzebny, zmienisz zdanie próbując ugotowanej na nim zupy.

Jak czytam,y na newsy.gotujmy.pl, w rosole sprawdzą się także i aromatyczne liście fenkułu, które mogą stanowić alternatywę dla tradycyjnego koperku, pietruszki czy lubczyku. W przeciwieństwie do bulwy, liście kopru włoskiego do rosołu powinniście wrzucić na późniejszym etapie gotowania.

Chcesz poznać więcej porad i ciekawostek, które sprawią, że kuchenna praca w domu stanie się czystą przyjemnością? Zerknij na ten artykuł, z którego dowiesz się jak zrobić lekki i puszysty biszkopt. W tym tekście zdradzamy najlepsze walentynkowe oferty w popularnych sklepach.

Warzywo to jest świetnym źródłem witaminy C, której ma bardzo duże pokłady. Co ciekawe, jest jednym z tych produktów, które w całości można jeść na surowo. Nie każdemu jednak pasuje specyficzny anyżowy posmak, który da się wyczuć w surowym fenkule.

Jest na to jednak banalnie prosty sposób. Wystarczy poddać fenkuł obróbce termicznej, a olejki eteryczne odpowiadające za anyżowy smak zdegradują się i ulotnią. Dzięki temu będzie można cieszyć się delikatniejszym aromatem tego pysznego produktu.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: newsy.gotujmy.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Obserwuj nas w
autor
Adam Moskal

Wydawca serwisu Smakosze. Profesjonalnie kulinariami zajmuję się ponad cztery lata, lecz gotowaniem i pisaniem o jedzeniu interesuję się już od dzieciństwa. W swoich tekstach staram się zawrzeć najważniejsze informacje, które pozwalają ugotować przepyszne potrawy nawet laikom. To w kuchni zdobywam największe doświadczenie, tworząc dania z całego świata — od indyjskiego butter chicken, po polską pieczoną kaczkę z jabłkami. Wolny czas poświęcam na pływanie kajakiem po polskich jeziorach oraz odwiedzanie kolejnych ciekawych restauracji.

 

 

 

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: jakub.kossakowski@smakosze.pl
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy