Soczysty pasztet z indyczej wątróbki. Zachwyca intensywnym smakiem
Pasztet z indyczej wątróbki, grzybami leśnymi i boczkiem to niecodzienna, ale i niezwykle smaczna potrawa, która wprawi w zachwyt wszystkich miłośników mięsnych dań. Leśne grzyby i wędzony boczek były w staropolskiej kuchni bardzo popularnymi składnikami. Pasztet jest wilgotny i przygotujesz go znacznie szybciej niż tradycyjną potrawę. Poznaj przepis na szybki pasztet wielkanocny z indyczej wątróbki.
Pasztet z indyczej wątróbki to pasztet, którego przygotowanie jest o wiele szybsze od tradycyjnego pasztetu. Pasztet z indyka z grzybami leśnymi, cebulą i boczkiem wędzonym jest również niezwykle aromatyczny. Wystarczy, że doprawisz go gałką muszkatołową, jałowcem i tymiankiem.
Jak upiec wilgotny pasztet bez słoniny i wywaru warzywnego? Do zmielonych grzybów i mięsa dodaj pianę z białek, pasztet przykryj liśćmi laurowymi, a całą formę wstaw do większej blachy z wodą. Tak przygotowany i pieczony w kąpieli wodnej będzie idealnie wilgotny i smaczny.
Jeśli szukasz pomysłu na równie soczysty dodatek do zimnej płyty na świątecznym stole- tu poznasz przepis na pieczony schab , pokrój go w plastry i podaj z chrzanem i żurawiną, jako dodatek do pieczywa, będzie pysznie.
Przepis na soczysty i kremowy pasztet z indyczej wątróbki
Składniki na formę keksową:
-
500 g wątróbek indyczych
-
150 g boczku wędzonego parzonego
-
2 duże cebule
-
250 g grzybów leśnych
-
łyżka masła
-
tymianek suszony
-
gałka muszkatołowa mielona
-
mielony jałowiec
-
sól, pieprz
-
2 kurze białka
-
liście laurowe
Jak zrobić pasztet z indyczej wątróbki?
Grzyby pokrój i podsmaż na maśle z solą, pieprzem, tymiankiem, następnie przykryj pokrywką i duś je około 15 minut na wolnym ogniu, odstaw. Na patelni podsmaż pokrojony w plastry boczek z cebulą, po kilku minutach smażenia dodaj oczyszczone i pokrojone wątróbki i smaż około 5-6 minut.
Grzyby i mięso z cebulą zmiel dwukrotnie w maszynce do mięsa, przełóż do miski, dopraw do smaku jałowcem, gałką muszkatołową, pieprzem, solą, tymiankiem. Białka ubij na sztywno, dodaj do masy i delikatnie wymieszaj. Całość przełóż do formy z papierem do pieczenia, górę przykryj liśćmi laurowymi.
Źródło zdjęcia: canva/HandmadePictures Foremkę wstaw do większej, głębokiej blachy, do dużej blachy wlej wodę. Całość wstaw do nagrzanego do 200 stopni C piekarnika, piecz około 50 minut, co jakiś czas uzupełniając wodę, żeby pasztet się nie przypalił i był wilgotny, smacznego.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
Co zrobić, żeby kotlety mielone były miękkie i pulchne? Mamy garść praktycznych porad
-
Kultowy galaretkowiec na mleku. Najszybsze i najlepsze ciasto bez pieczenia
-
Sycące placki ziemniaczane z dodatkiem drożdży. Najlepszy, sprawdzony przepis