Chcesz żeby, suszone grzyby nie straciły zapachu? Pomocny będzie 1 trick
Suszone grzyby świetnie urozmaicają smak wielu dań kuchni polskiej. Odpowiednie ich przygotowanie sprawi, że nawet po długim czasie będą wyjątkowo aromatyczne. Wkładając suszony specjał do słoika i umieszczając go ponownie w piekarniku uzyskamy najlepsze efekty.
Jeśli macie ochotę samodzielnie przygotować suszone grzyby, jedna prosta sztuczka pomoże wam uzyskać niezwykle smakowite i pełne aromatu skarby lasu. Oczyszczony i wysuszony dowolną metodą przysmak warto zamknąć w słoiku i poddać działaniu podwyższonej temperatury. Prosta czynność podniesie walory smakowe produktu.
Jak zrobić suszone grzyby? Jedna czynność nada im aromatu
Aby suszone grzyby miały jeszcze przyjemniejszy i bardziej intensywny aromat, warto po ich wysuszeniu przenieść je do szklanych słoików — takich jak na przetwory. Tak zabezpieczone skarby lasu wstawiamy do piekarnika i ustawiamy grzanie na 100 stopni Celsjusza.
Trzymając je w cieple przez 10 do 15 minut od rozgrzania urządzenia, „utrwalimy” grzybowy aromat. Pamiętajmy tylko, że s ztuczka uda się jedynie wtedy, gdy szczelnie zamkniemy naczynia.
W przeciwnym wypadku zapach będzie coraz mniej wyraźny z czasem , podobnie jak w przypadku grzybów przechowywanych na nitkach, na których były suszone. One też z czasem będą traciły swoją atrakcyjną woń.
Jak przygotować grzyby do suszenia?
Grzyby przeznaczone do suszenia powinny być starannie oczyszczone i pozbawione śladów obecności robaków. Nie należy jednak ich moczyć, zwłaszcza jeśli chcemy je suszyć poprzez powieszenie w ciepłym miejscu. Pozostała po myciu woda mogłaby doprowadzić do pleśnienia rarytasu.
Mocno zabrudzone egzemplarze warto przetrzeć lekko wilgotną szmatką — tyle wystarczy, by pozbyć się zanieczyszczeń. Maślaki trzeba dodatkowo pozbawić skórki, lecz warto pamiętać, że w wersji suszonej zdecydowanie lepsze są podgrzybki, borowiki, rydze i koźlarze.
Na naszej stronie znajdziecie przepisy na dania z dodatkiem suszonych grzybów. Sprawdźcie jak przyrządzić smakowity bigos staropolski . Być może też skuszą was proste pierogi faszerowane skarbami lasu i orzechami.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
3 sposoby suszenia leśnych grzybów. Wybierz najdogodniejszy dla siebie
-
Jaki olej najlepiej nadaje się do smażenia? Właściwy wybór opłaci się dla smaku i zdrowia
Źródło: zdrowie.wprost