W Krakowie mają dość Makłowicza. Powód nie mieści się w głowie
Robert Makłowicz doskonale jej znany w całej Polsce. Jednak Kraków to jego miasto, które ostatnio postanowiło docenić tego dziennikarza kulinarnego w wyjątkowy sposób. Jednak mieszkańcy mają wiele zastrzeżeń i dość Roberta Makłowicza.
Robert Makłowicz ma głos w Krakowie
Każdy, kto wsiądzie do krakowskiego tramwaju i autobusu usłyszy głos Roberta Makłowicza . Znany krytyk, dziennikarz i twórca kulinarny przemawia z głośników do osób podróżujących już od 19 października . Jego głos zapowiada kolejne przystanki na trasie. Zmiana lektora miała być atrakcją dla mieszkańców Krakowa i turystów.
Jednak wywołała wiele kontrowersji i skarg. Głos Roberta Makłowicza jest charakterystyczny. Bardzo niski, zachrypnięty i po prostu jedyny w swoim rodzaju. Niestety pasażerowie skarżą się na fatalną dykcję i takie samo nagłośnienie w komunikacji miejskiej . To utrudnia przemieszczanie się po mieście.
Robert Makłowicz krytykowany
Mieszkańcy i turyści skarżą na złe akcentowanie i niewyraźną dykcję Roberta Makłowicza . Ta skutecznie utrudnia podróżowanie po Krakowie komunikacja miejską. Jedna z pasażerek powiedziała dziennikarzowi Radia Kraków:
Nie rozumiem wszystkich nazw przystanków. Jak jadę i jest np. przystanek Brodowicza, to ja rozumiem, że Rodowicza. Zastanawiałam się, czy jestem głucha, czy to wynika z dykcji
Dramat, jak większość nie jestem w stanie zrozumieć nazw przystanków
Jednak niektórzy pasażerowie lubią głos Roberta Makłowicza i mówią wprost:
Jestem fanem Roberta Makłowicza , więc mi się to podoba, chociaż czasami jest niewyraźnie. To zależy od przystanku
Ma świetny głos i miło go posłuchać
To wina nagłośnienia?
Urzędnicy zapewniają, że poważnie traktują skargi pasażerów . Jednak nie w głosie Roberta Makłowicza widzą problem. Dostrzegają go, gdzie indziej. Sebastian Kowal, rzecznik Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie powiedział w rozmowie z dziennikarzem Radia Kraków:
Powinniśmy przede wszystkim zacząć od tego, żeby wszędzie głośność tonu była na jednakowym poziomie, była słyszalna. Później dopiero będziemy mogli wchodzić w kwestie, czy akcentowanie jest dobre, czy złe
Sebastian Kowal dalej tłumaczył:
Teraz na bieżąco zgłaszamy przewoźnikowi numery boczne pojazdów tych tramwajów, w których głośniki działają gorzej. Prosimy, żeby zgłaszać do przewoźnika przede wszystkim informację z godziną i numerem bocznym pojazdu
Pisaliśmy o tym, jak upiec doskonały orzechowiec z przepisu Ani Zyśk. Radziliśmy, jak rozpoznać w sklepie, że mandarynki są kwaśne.
Źródło: radiokrakow.pl