Wielkanocny biały barszcz bez zakwasu. Prosty przepis na świąteczną zupę
Barszcz biały czasami trafia na świąteczny stół zamiast żurku. Zupę tę tradycyjnie przygotowuje się na zakwasie, lecz jeśli skorzystamy z odpowiednich przypraw, jego użycie nie będzie konieczne. Prosta receptura pozwoli wam przygotować pyszne danie jeszcze przed Wielkanocą. Spróbujecie?
Barszcz biały można przyrządzić bez mięsa . Nie wszyscy jednak wyobrażają sobie, by mogło w nim zabraknąć głębi mięsnego bulionu czy smaku gotowanej białej kiełbasy . Nowy przepis zawiera oba te elementy i nie wymaga zastosowania zakwasu. Pomoże więc w szybkim przygotowaniu tradycyjnej zupy. Skusicie się?
Przepis na aromatyczny barszcz biały bez zakwasu
Składniki:
-
2 litry zimnej wody
-
4 surowe białe kiełbasy
-
1-2 wołowe kości lub 300 g żeberek
-
5 ząbków czosnku
-
3 liście laurowe
-
3 ziarna ziela angielskie
-
1 łyżka majeranku
-
3 łyżki śmietany 18%
-
1 łyżka mąki
-
sok z połowy cytryny
-
sól i pieprz w ilości do smaku
-
ugotowane na twardo jajka do podania
Przygotowanie:
Wołowinę umieszczamy w dużym garnku i zalewamy ją wodą. Doprowadzamy do wrzenia i gotujemy przez 20 minut, zbierając szumy. Następnie dodajemy białą kiełbasę, liście laurowe oraz ziele angielskie.
Gotujemy przez kolejne 20 minut. Wyjmujemy kiełbasę. Wsypujemy majeranek i wrzucamy przeciśnięty przez praskę czosnek. Jeszcze chwilę podgrzewamy.
Mąkę łączymy ze śmietaną. Do mieszanki wlewamy trochę gorącego wywaru, intensywnie ją mieszając , by nie powstały grudki. Całość przenosimy do garnka i mieszamy.
Zupę gotujemy przez 5 minut, a następnie doprawiamy ją solą, pieprzem i sokiem z cytryny. Podajemy z białą kiełbasą i jajkami. Smacznego.
Wskazówka: jeżeli nie macie pod ręką wołowego mięsa rosołowego, możecie wykorzystać również kości schabowe, wieprzowe żeberka, a nawet kawałki drobiu takie jak skrzydełka czy udka.
Źródło zdjęcia: canva/kivoart
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy
-
Jak długo można przechowywać jajka na twardo? Mało kto zdaje sobie sprawę
-
Jak przygotować galaretkę drobiową bez żelatyny? Wystarczy pamiętać o 1 składniku
Źródło: kulinarnesos