Zapomniany owoc idealny na dżem. Przetwory zawsze robię we wrześniu
Robisz przetwory? W takim razie zamknij w słoiczkach smaczne i zdrowe owoce. Na zimę będą jak znalazł. Przepis jest prosty i wart polecenia.
Przetwory z pigwy na zimę
Koniec lata to właśnie ten moment, gdy przygotowuję różne przetwory na zimę. Do słoiczków trafiają owoce na dżemy i konfitury. Szczególnym powodzeniem zawsze cieszy się u mnie w domu dżem z pigwy . Wychodzi pysznie i dodaje smaku pieczywu oraz deserom. Taki smaczny i zdrowy rarytas przygotowuję w sumie z trzech składników.
Dżem jest niezwykle prosty w przyrządzeniu. Warto zaznaczyć, że owoce pigwy nasycone są witaminą C. Mają też dużo potasu, wapnia, magnezu i żelaza. T en smaczny owoc , który przypomina smakiem trochę połączenie jabłka i gruszki, obniża ciśnienie . Ma też działanie przeciwzapalne i wzmacnia organizm. Poniżej znajdziesz przepis na dżem z pigwy.
Jak przygotować dżem z pigwy?
Składniki:
- 2 ½ kg owoców pigwy
- 1 szklanka wody
- 2 szklanki cukru
Przygotowanie dżemu zacznij od umycia i obrania owoców pigwy. Wytnij z nich gniazda nasienne i pokrój owoce na mniejsze kawałki. Możesz je też zetrzeć na tarce o dużych oczkach. Pigwę przełóż do garnka o grubym dnie.
Wsyp cukier, wlej wodę i zagotuj. Składniki gotuj 50 minut i często mieszaj. Następnie gorący dżem nałóż do wcześniej wyparzonych słoików . Zostaw 1 cm przestrzeni pod wieczkiem. Słoiki zakręć i odstaw do góry dnem do wystudzenia.
Dżem z owoców pigwy na zimę
Jeśli chcesz, możesz zapasteryzować słoiki. Rób to przez 15 minut, a potem ostrożnie wyjmij je i odstaw do góry dnem . Przetwory z pigwy wychodzą bardzo smaczne, delikatnie kwaskowate i słodkie. Można dodać je do gorącej herbaty, czy zjeść z pajdą świeżego chleba.
Pasują do biszkoptów i deserów. Dżem z pigwy będzie jak znalazł podczas przeziębienia. Pełen witaminy C pozwoli szybko stanąć na nogi . Dlatego koniecznie wypróbuj ten prosty przepis na smaczny dżem z pigwy. Pisaliśmy o najnowszych promocjach w Lidlu. Polecaliśmy przepis na chleb zapiekany z mięsem mielonym i serami.
Źródło: sadyogrody.pl