Smakosze.pl
Truskawki tanieją

Animaflora, Getty Images

Znaczący spadek cen truskawek

5 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Do niedawna truskawki były wystawiane przez sprzedawców w zawrotnych cenach. Na szczęście w ciągu ostatnich kilku dni zauważono spadek, co może cieszyć szczególnie największych fanów tych owoców. Niestety do dzisiaj widoczne są kolosalne różnice w zależności od regionu Polski - dlatego truskawka oscyluje od 7-25 zł za łubiankę.

Truskawki są jednymi z najbardziej lubianych owoców w Polsce, a ich szczególna właściwość do przygotowywania na różne sposoby sprawia, że praktycznie każdy może się cieszyć ich smakiem i właściwościami. Nie każdy jednak mógł sobie na nie pozwolić. 

Sumy, jakie Polacy musieli płacić za jeden kilogram truskawek, były tak wysokie, że wielu decydowało się przeczekać początek sezonu i zachować fundusze na dni, w których ich cena znacznie spadnie. W końcu doczekaliśmy się tego długo wyczekiwanego momentu. 

Truskawki tanieją

Jak podaje portal branżowy Sad24.pl, dzisiaj w Nowym Przybojewie w gminie Czerwińsk nad Wisłą, truskawki sprzedawano od 3,5 zł do 7 zł za kilogram. Po przeliczeniu na łubiankę kupiec musiał zapłacić 7 zł do maksymalnie 12 zł. Według redaktorów serwisu takie ceny są najniższe w Polsce. 

Na gminnym targowisku ludzie pojawili się gromadą aut, a wyjeżdżali z bagażnikami wypełnionymi truskawkami po dach. Następnie rozjeżdżali się po całej Polsce, aby sprzedawać swoje zdobycze w innych częściach kraju, co daje im spory zysk.

Poza Czerwińskiem nad Wisłą jest drożej

Ludzie mieszkający poza tą gminą, muszą liczyć się z większymi wydatkami na truskawki. Sprzedający, którzy zaopatrzyli się w towar w Nowym Przybojewie, nakładają marżę, a im dalej od tej miejscowości, tym należy zapłacić więcej za smakowite owoce.

Na naszej stronie można znaleźć wiele ciekawych wieści ze świata kulinariów. W tym artykule zdradzamy, co ma do powiedzenia o cenach nad polskim morzem znany youtuber. Ten tekst poświęcony został AgroUnii, która krytykuje dostępne w sklepach sieci Biedronka warzywa.

Już w podwarszawskich Broniszach za kilogram trzeba zapłacić od 5 do 12 zł - w przeliczeniu na większe łubianki, klient musi wydać już od 10 do nawet 25 zł. Najwięcej na truskawkowym biznesie zarabiają ludzie, którzy skupują owoce w tanich miejscowościach i sprzedają je w dalszych regionach Polski. 

Źródło: Baloncici, Getty Images

Województwo świętokrzyskie tańsze od mazowieckiego

Na targu miejskim w Stąporkowie dzisiejsze ceny za łubiankę były znacznie mniejsze niż w Warszawie. Jedna łubianka kosztowała od 9 do 12 złotych. Dla wielu taka sytuacja jest niezrozumiała, w końcu ta część Polski jest dalej od Czerwińska niż Warszawa.

Trzeba jednak pamiętać, że woj. świętokrzyskie ma liczne plantacje w okolicy Buska-Zdroju, przez co truskawki nie muszą być transportowane na tak duże odległości.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: money.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Adam Moskal

Redaktor portalu Smakosze.pl. Pasję do gotowania rozpalił w nim Makłowicz. Swoje życie postanowił poświęcić kulinariom i dziennikarstwu. Pracował na wielu stanowiskach gastronomicznych. Prywatnie fan muzyki folkowej oraz sportów rowerowych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Produkty

Luksusowy sprzęt kuchenny w ofercie Lidla

Czytaj więcej >

Produkty

Jak rozpoznać dobre oscypki?

Czytaj więcej >

Produkty

Gdzie na grzyby we wrześniu?

Czytaj więcej >
Vibovit jest jednym ze smaków dzieciństwa

Produkty

Niezapomniany smak dzieciństwa: Vibovit

Czytaj więcej >
Kartacze są przepyszne

Produkty

Niezawodny przepis na kultowe kartacze

Czytaj więcej >

Produkty

GIS ostrzega przed partiami lodów z Biedronki

Czytaj więcej >