Dlaczego warto dodać do rosołu sok z kiszonej kapusty? Zalety zachwycają
Rosół sam w sobie jest bardzo wartościową zupą ze względu na walory smakowe, jak i jej wartości odżywcze. Dzięki dodaniu do niego soku z kiszonej kapusty nabiera bogatszego i głębszego smaku, a także zwiększa się jego działanie prozdrowotne. Sok z kiszonki ułatwia w końcu walkę z różnymi infekcjami. Niżej zdradzamy przepis.
Rosół z sokiem z kiszonej kapusty jest prawdziwym hitem w kontekście smaku. Charakterystyczna wytrawna zupa staje się przy pomocy soku lekko kwaśna, co wiosną wspaniale orzeźwia i dodaje energii.
Sok z kiszonej kapusty jest skarbnicą witamin i minerałów, co pozytywnie wpływa na układ odpornościowy. Ten w obecnej porze roku potrzebuje nieco wzmocnienia, aby sprawnie wykonywał swoją pracę.
Przepis na rosół z sokiem z kiszonej kapusty
Składniki:
-
3 l wody
-
300 g żeberek wieprzowy
-
300 g kości wołowych
-
2 korpusy z kurczaka
-
500 g wędzonych żeberek
-
3 marchewki
-
2 cebule
-
1 por
-
pół selera
-
1 pietruszka
-
2 liście laurowe
-
4 ziela angielskie
-
400 ml soku z kiszonej kapusty
-
sól
-
pieprz
Do garnka wlej wodę, włóż do niej mięso i postaw całość na średnim gazie. W międzyczasie opłucz wszystkie warzywa, obierz je i pokrój na mniejsze kawałki. Przez kilkanaście minut zbieraj szumowiny z powierzchni wywaru.
Po 1 godzinie dodaj warzywa wraz z przyprawami poza solą. Cebulę opal przedtem nad palnikiem. Gotuj rosół przez 5 godzin, w miarę konieczności dolewaj w trakcie po trochu czystej wody.
Po tym czasie przecedź wywar przez sitko. Mięso oderwij z kości i wrzuć do odcedzonego bulionu. Do każdej miseczki wlej po 100 ml soku z kiszonki i 300 ml bulionu. Podawaj z mięsem i makaronem. Smacznego.
Chcesz poznać więcej ciekawych wiadomości ze świata kulinariów? Sprawdź ten artykuł , w którym przekazujemy doskonały przepis na rosół w królewskim wydaniu. W tym tekście z kolei zdradzamy recepturę sałatki jarzynowej z ciekawym dodatkiem — gotowanymi burakami.
Źródło zdjęcia: canva/Ockra, Getty Images
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Źródło: wapteka; ampnewsy.gotujmy.pl