faworki
wikimedia/ licencja CC 3.0 / zdjęcie poglądowe/instagram/@magdagessler.official

Ile kosztują faworki w restauracji Gessler?

Pączki i faworki w tłusty czwartek to już tradycja. Wielu z nas robi je samodzielnie w domu, inni wolą skorzystać z bogatej oferty licznych cukierni i restauracji. Jedne z najlepszych wypieków w Warszawie robią lokale należące do Magdy Gessler. Ceny produktów nie należą do niskich.

Magda Gessler długo przygotowywała się na tłusty czwartek! W jej restauracji U Fukiera znajdziemy szeroki wybór uwielbianych słodkości! Niedawno podawaliśmy Wam ceny pączka u gwiazdy TVN, teraz kolej na faworki!

Ile kosztują faworki w restauracji Gessler? Cena nie należy do niskich.

Gwiazda TVN przygotowała specjalną ofertę dla wszystkich smakoszy. Z okazji tłustego czwartku można było przez stronę internetową zamówić pączki i faworki, a następnie odebrać je w restauracji.

Ceny w lokalach należących do Magdy Gessler nie należą do najniższych, ale gwiazda zaskoczyła wszystkich i zaproponowała wyjątkową ofertę dla seniorów. Starsze osoby w tłusty czwartek mogą skosztować jej wypieków w zaskakująco niskiej cenie. Więcej na ten temat przeczytacie pod tym linkiem.

Jak wygląda cena faworków w restauracji Gessler? Z a 20 dag popularnego chrustu musimy zapłacić 30 złotych, co oznacza, że kilogram tego przysmaku kosztuje aż 150 zł.

Tłusty czwartek: Jakie pączki jedzą Polacy?Tłusty czwartek: Jakie pączki jedzą Polacy?Czytaj dalej

W ofercie restauracji "U Fukiera", poza tradycyjnymi pączkami i faworkami, znajdziemy inne słodkości między innymi: jabłecznik z cynamonem, sernik z czekoladą oraz bezę migdałową z kremem.

Tłusty czwartek - święto wszystkich smakoszy

Zgodnie z chrześcijańskim kalendarzem tłusty czwartek obchodzimy na 6 dni przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Wypada on dokładnie 52 dni przed Wielkanocą.

Jest to tak zwane ruchome święto, co oznacza, że nie ma stałej daty. Popularny "dzień pączka" jest początkiem ostatniego tygodnia karnawału i może wypaść pomiędzy 29 stycznia a 4 marca.

Wbrew pozorom tłusty czwartek nie jest, wymysłem najnowszych czasów! Jego historia sięga jeszcze czasów pogaństwa. Był on dniem, w którym świętowano koniec zimy i nadejście wiosny. Częścią jego obchodów była wspaniała uczta, na której nie mogło zabraknąć tłustych potraw oraz przygotowanych z ciasta chlebowego pączków.

Obchodzisz tłusty czwartek?

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: plotek/wikipedia

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł