Smakosze.pl
Media bez wyboru

Image Professionals GmbH, TRICOLORS/East News

Prawidłowy i higieniczny sposób przechowywania jajek w lodówce

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Jajka niejednokrotnie wywoływały u nas zachwyt. Wszystko za sprawą ich niecodziennych walorów smakowych, które spotykają się z aprobatą wielu smakoszy. Lepiej nie trzymać ich na drzwiach lodówki. Ciągłe różnice temperatur, mogą

Smakowite jajka często goszczą na naszych stołach. Przygotowujemy je w różny sposób. Każdy wielbiciel jajek powinien wiedzieć, w jaki sposób należy przechowywać je w lodówce. Najpopularniejsze z rozwiązań okazuje się błędnym.

Większość z nas źle przechowuje jajka

Bez wątpienia jajka odgrywają niezwykle ważną rolę w kulinariach. Są one istotnym składnikiem wielu pysznych dań. Warto wiedzieć, kiedy dodawać je do ciasta na naleśniki. Dziś przyjrzymy się bliżej kwestii ich przechowywania.

Zazwyczaj jajka umieszczamy w kieszonce na drzwiach lodówki. Często możemy znaleźć tam specjalne pojemniki na ten produkt spożywczy. Niestety, jest to najprawdopodobniej najgorsze miejsce, w którym możemy położyć jajka.

Okazuje się, że jajka pozostawione na drzwiach lodówki są narażone na wahanie temperatur. Taki stan rzeczy sprawia, że mogą się one o wiele szybciej popsuć. Wynika to z tego, że jajka są wrażliwe na zmiany temperatury. Stałe warunki pozwalają im zachować dłużej świeżość.

W niektórych supermarketach jajka możemy znaleźć poza lodówkami. Warto zauważyć, że w takich miejscach przeważnie działa klimatyzacja, utrzymująca temperaturę poniżej 20 stopni Celsjusza. Wówczas nie popsują się one tak szybko, ponieważ właśnie w takich warunkach będą one przez długi czas zdatne do spożycia.

Jajka ustawione na sklepowych półkach lepiej znoszą transport do domu, ponieważ nie doświadczają one tak znacznych różnic temperatury. Mając to na uwadze, pamiętajmy, by starać się im zapewnić jak najbardziej stałe warunki.  

Jak prawidłowo przechowywać jajka?

Z pewnością lodówka jest odpowiednim miejscem na nasze jajka. Skoro drzwiczki nie spełniają należytych warunków, warto wybrać inną lokację. Najlepiej sprawdza się środkowa półka w lodówce. W tym miejscu temperatura jest najbardziej stała.

Jajka położone w takim miejscu mogą nam pomóc. Okazuje się, że absorbują one nieprzyjemne zapachy. Oczywiście, jeśli chcemy, aby inne produkty spożywcze były bezpieczne, musimy uprzednio umyć jajka. Na ich powierzchni mogą znajdować się niebezpieczne bakterie.

Każdy, kto lubi jajka, powinien wypróbować przepis na jajecznicę z wyjątkowym dodatkiem. Idealnie sprawdzi się ona w roli śniadania. Przy okazji sprawdźmy, czy nasze jajka mają zapewnione odpowiednie warunki.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Mamadu

Zapraszamy na nasz Instagram

Tagi:

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje własne przepisy na smakołyki. W kuchni lubię eksperymentować, jednak wychodzę również z założenia, że warto kierować się sprawdzonymi sposobami, które niejednokrotnie wprawiały nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Prywatnie preferuję proste oraz bezmięsne potrawy i jestem otwarty na rozmaite nowości. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

ogórki kiszone

Produkty

Idealnie chrupkie ogórki kiszone bez dodatku chrzanu. Zastąpisz go wyjątkowym składnikiem

Czytaj więcej >
mirabelka

Produkty

Intrygujący sposób na wykorzystanie liści mirabelki. Z drzewka wykorzystać można nie tylko owoce

Czytaj więcej >

Produkty

Czy arbuz jest owocem, czy warzywem? Odpowiedź może nieźle zaskoczyć

Czytaj więcej >
Przenigdy nie wyrzucaj liści rzodkiewki

Produkty

Przenigdy nie wyrzucaj liści rzodkiewki. Sporo zaoszczędzisz i zyskasz pyszne specjały

Czytaj więcej >
biała czekolada

Produkty

Czy biała czekolada może być nazywana "czekoladą"? Poznaliśmy odpowiedź na odwieczne pytanie

Czytaj więcej >
pomarańcze

Produkty

Jak wybrać w sklepie najlepsze pomarańcze? Wystarczy dokładnie przyjrzeć się ich skórce

Czytaj więcej >