Smakosze.pl Show-biznes od kuchni Gessler organizuje przyjęcia komunijne. Warunki cenowe to jakiś żart
tort komunijny
Fot. Shutterstock, Instagram/magdagessler_official

Gessler organizuje przyjęcia komunijne. Warunki cenowe to jakiś żart

8 kwietnia 2025

Magda Gessler to gwiazda telewizji, lecz także restauratorka. Jako być może najbardziej znana kucharka w Polsce, może dyktować swoje warunki. I dyktuje – całkiem surowe.

Komunia u Magdy Gessler

Kiedy mówimy o przyjęciach typu „zastaw się, a postaw się”, przychodzą nam do głowy przede wszystkim wesela. Jednak dziś imprezy pierwszokomunijne to również czas żniw dla właścicieli restauracji . Zwłaszcza, że okienko jest tu krótkie, a jeśli chodzi o terminy, rodzice są na musiku. Nie mają przecież przeważnie wpływu na datę kościelnej uroczystości.

Dlatego, choć zainteresowanie praktykami religijnymi wyraźnie w naszym społeczeństwie spada, nie spada wraz z nim kolejka do pierwszokomunijnych imprez . Restauratorzy nie muszą się martwić o brak chętnych, dyktują więc warunki, jakie uważają za słuszne. Magda Gessler zaś za słuszne uważa te raczej drakońskie.

chlebek komunijny.jpg
Fot. Shutterstock
Na tę zupę czekam całą zimę. Smakuje wyjątkowo dzięki 1 składnikowi

Magda Gessler – cena za talerzyk

Śledzenie cen imprez, cateringu i pączków czy faworków u Magdy Gessler jest dziennikarską tradycją, praktykowaną ilekroć jest ku temu okazja. Po ofertę komunijną zadzwonili więc do jej restauracji reporterzy serwisu e-dziecko. Kiedy usłyszeli cenę, nagłówek sam się napisał.

Dalsza część tekstu pod filmem.

Flagową restauracją w portfolio gwiazdy TVN -u jest U Fukiera. Zlokalizowana przy Rynku Starego Miasta (które w Warszawie jest atrakcją turystyczną raczej na uboczu od miejsc, gdzie w interesach zjawiają się miejscowi), knajpa kipi przepychem i atmosferą tradycyjnego bogactwa w mrocznych, stylowych wnętrzach.  Za tym wszystkim idzie też cena.

pierwszokomunistka

Komunia U Fukiera

Ile więc zapłacimy za talerzyk, chcąc ugościć rodzinę w tej perle w restauratorskiej koronie Magdy Gessler ? Chyba niemało – do wyboru jest poziom cenowy 369 i 399 złotych . Zestaw dla dzieci kosztował będzie 129 złotych .

Warto wczytać się też w drobny druczek, z którego dowiadujemy się o dodatkowej opłacie serwisowej, wynoszącej 12,5 proc. rachunku. W cenę nie jest też wliczony żaden alkohol. Oznacza to, że przy hipotetycznej imprezie na 30 osób, w tym 8 dzieci, zapłacimy co najmniej 14,5 tys. zł , a i to zachęcając gości do abstynencji.

stół komunijny
Fot. Canva

Elastyczne ceny, nieelastyczne terminy

Jak dowiaduje się serwis e-dziecko, najbardziej obleganym terminem przyjęć komunijnych jest w 2025 roku sobota 17 maja . Pierwsze rezerwacje – typowo na 35-40 osób – spływają we wrześniu. Na początku kwietnia dla szczęśliwców zostały już osobne stoliki.

Przy rezerwacji wpłacić należy zaliczkę wynoszącą połowę kwoty. Jednak z półrocznym wyprzedzeniem trudno dziś przewidzieć ceny surowców. Dlatego Gessler zastrzega sobie w umowach możliwość zmiany cen. Można jednak chyba powiedzieć, że rezerwującym imprezy za tyle pieniędzy mała zmiana kwoty nie zrobi już większej różnicy.

Poznaj też aktualne ceny i opinie o truskawkach i przepis na parzybrodę z młodej kapusty .

Na targowiskach są już pierwsze tanie truskawki. Eksperci stanowczo odradzają ich zakup
Pokrusz i rozłóż w szafce kuchennej. Odstrasza mole lepiej niż liście laurowe
Obserwuj nas w
autor
Przemysław Bociąga

Z wykształcenia antropolog kulturowym zawodu dziennikarz, a prywatnie miłośnik kuchni i kuchennych historii. Pisze i mówi – nie tylko o jedzeniu – w wielu serwisach internetowych i drukowanych magazynach. Publikował w prasie business/lifestyle, periodykach literackich, małych i dużych portalach oraz blogu „Smak Nabyty”. Autor książki “Nienaganny. Biografia męskiego wizerunku” oraz współautor “Sztuka życia dla mężczyzn”

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl