Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Ile kosztuje kiełbasa ze ślimaków?
Monika Dec
Monika Dec 30.04.2021 02:00

Ile kosztuje kiełbasa ze ślimaków?

kiełbasa
Wikipedia / Mariuszjbie / CC BY-SA 3.0

Wiele osób może być zaskoczonych, ale to prawda! Kiełbasa ze ślimaków jest produkowana w Polsce! Na pomysł sprzedawania produktu o tak nietypowym składzie wpadł pan Grzegorz Skalmowski, który od lat z żoną Mariolą prowadzi hodowlę ślimaków w ekologicznym gospodarstwie na Mazurach Eko Snails Garden.

Wszystkie produkty oferowane przez zakład są przyrządzane według tradycyjnych metod. Dostępne są jej dwie warianty - z dodatkiem mięsa wieprzowego lub indyka.

Ile kosztuje kiełbasa ze ślimaków?

Mięso ze ślimaka (średnio jest to koszt 120 złotych) jest bardzo drogim rarytasem, dlatego przyrządzona tylko na jego bazie kiełbasa byłaby nawet dwa razy droższa niż obecnie.

Stąd pomysł na mieszanie mięsa ze ślimaka z drobiem lub wieprzowiną. Finalnie kiełbasa składa się w trzydziestu procentach ze ślimaka. Ale dzięki temu zabiegowi, za kilogram tego przysmaku musimy zapłacić przez to nie ponad 200 zł, tylko 79 zł.

Sekret smaku

Potrawa od początku wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród smakoszy. Chociaż jest to produkt z wyżej półki, gdyż jak wspominaliśmy jej cena to mniej więcej 80 złotych za kilogram, to spotkała się ona spore grono wielbicieli.

Kiełbasa dostała już certyfikat produktu regionalnego. Jest wręcz idealnym wyborem na nietuzinkowe okazje takie jak święta i ważne rodzinne uroczystości, gdy chcemy zaskoczyć naszych gości bardziej wykwintem i wyszukanym menu. Kolejną zaletą kiełbasy są jej walory zdrowotne.

Dlaczego warto jeść mięso ze ślimaka?

Chociaż mięso ze ślimaków praktycznie wcale nie gości na naszych stołach, to warto zwrócić na nie uwagę. Okazuje się, że zawiera ono sporo cennych dla zdrowia składników.

[EMBED-19]

Okazuje się, że jest ono bogate w łatwo przyswajalne białko oraz selen, który nazywany jest przez ekspertów "pierwiastkiem życia", ponieważ opóźnia procesy starzenia oraz wspiera pracę mięśni i tarczycy.

Polecamy nasze pozostałe artykuły. Niedawno pisaliśmy m.in. na temat kaucji za plastikowe butelki oraz podawaliśmy przepis na obłędne młode ziemniaki.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: Innpoland/ ugotuj.to

Zapraszamy na nasz Instagram

undefinedundefined

Tagi: