Jak zrobić panko? Zachwycająca panierka do mięs i warzyw na wyciągnięcie ręki
Panko jest znakomitym dodatkiem do wielu dań. Wywodząca się z kuchni azjatyckiej panierka nieco różni się od klasycznej, znanej w kuchni polskiej otoczki z bułki tartej. Ma jednak podobne zastosowanie. Podpowiadamy jak łatwo przygotować ją w domu.
Panko pochodzi z Japonii. Panierka ta charakteryzuje się obecnością większych kawałków pieczywa. Będzie zatem bardziej chrupiąca niż podobna, zrobiona z drobno startej bułki. Spróbujcie ją przygotować w domu i sprawdźcie, jak zmienia smak ulubionych dań, np. smażonych filetów rybnych czy drobiowych.
Przepis na panko jest bardzo prosty
Do zrobienia egzotycznej panierki potrzebujemy krojonego białego pieczywa. Wykorzystamy jedynie jego miękisz. S kórki warto zachować np. do zagęszczania zup kremów. Miękką część chleba czy bułek kroimy w kostkę. Możemy też rozdrobnić produkt, korzystając z robota kuchennego. Kawałki pieczywa nie powinny być większe niż 5 x 5 mm.
Przygotowane okruszki trzeba podsuszyć w piekarniku. W tym celu najlepiej wysypać je na wyłożoną papierem do pieczenia blachę i trzymać je w temperaturze 150 st. C do czasu, aż zmniejszą swoją objętość i staną się twarde.
Po ostudzeniu okruszki będą gotowe do użycia. Należy jedynie zadbać o to, by nie przypiekły się, ani nie spaliły podczas osuszania. Warto od razu przygotować większą porcję i zamknąć ją w słoiku.
Do czego wykorzystać panko?
Zastosowanie jest takie samo jak w przypadku zwykłej bułki tartej. Z użyciem panko m ożemy zrobić panierkę do kotletów schabowych, ulubionych mielonych, warzyw z pieca lub wegetariańskich kotletów.
Na naszej stronie znajdziecie pomysły na dania w panierce. Sprawdźcie prosty patent na pieczarki w chrupiącej otoczce . Polecamy także recepturę na pyszny kalafior z pieca w takiej odsłonie.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
Siostra Anastazja zdradziła, jak kisi kapustę. Ma pewność, że zawsze wyjdzie doskonała
-
Babcia Teresa zdradziła swój sposób na soczyste kotlety mielone. Nawet ich nie panieruje
-
Czy neo-angin działa antyseptycznie i łagodzi ból gardła? - Reklama