Kiedy należy dodać koncentrat do zupy pomidorowej?
Czy gotowana przez was zupa pomidorowa za każdym razem wychodzi idealna? Czy zadowala was jej smak i apetyczny wygląd? Choć jest prosta do przygotowania, ma kilka swoich sekretów. Czy wiecie na przykład, kiedy należy dodać koncentrat do zupy pomidorowej?
Zupę pomidorową można przygotować na dwa zasadnicze sposoby. Jeden to gotowanie zupy od podstaw, czyli począwszy od wywaru. Drugi to przerobienie na pomidorówkę wczorajszego rosołu. W jednym i drugim przypadku zupa wyjdzie pyszna, trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach.
Kiedy należy dodać koncentrat do zupy pomidorowej?
Ważny dla smaku i koloru zupy pomidorowej jest moment dodania do niej koncentratu pomidorowego. Większość osób robi to na początku gotowania, co jest błędem. Długo podgrzewany koncentrat pomidorowy traci wtedy na smaku, a i kolor robi się mniej apetyczny. Dlatego dodawajcie koncentrat pomidorowy pod koniec gotowania wywaru.
Specyficznego, głębokiego smaku zupie pomidorowej dodadzą też przyprawy. Na początku gotowania do wywaru warto dorzucić kilka ziaren ziela angielskiego. Pod koniec można zaś dodać zioła, np. bazylię.
Przepis na zupę pomidorową
Składniki:
-
2 l rosołu z poprzedniego dnia
-
2 marchewki z rosołu
-
3 ziarna ziela angielskiego
-
4 pomidory
-
1 łyżka masła
-
mały słoiczek koncentratu pomidorowego
-
1 łyżka mąki
-
4 łyżki śmietany
-
sól, pieprz, cukier
Przygotowanie zupy pomidorowej
Rosół zagotuj z marchewkami i zielem angielskim. Pomidory umyj, sparz, obierz ze skórki, wykrój stwardniałe kawałki. Pokrój w ćwiartki lub kostkę.
Na patelni rozpuść masło, przesmaż na nim pomidory. Dodaj do gotującego się rosołu. Całość gotuj ok. 20 minut, aż pomidory zrobią się miękkie.
Wyjmij ziele angielskie, zupę zmiksuj blenderem. Dodaj do niej koncentrat pomidorowy rozprowadzony z częścią rosołu. Gotuj 5 minut.
Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Mąkę rozmieszaj ze śmietaną, rozprowadź częścią wywaru. Do zupy dodaj łyżeczkę cukru, wlej śmietanę, wymieszaj, zagotuj. Zupę dopraw do smaku solą i pieprzem.
Więcej inspiracji na zupę pomidorową znajdziesz na naszej stronie. Skorzystaj np. z przepisu na zupę pomidorową z niezwykłym dodatkiem albo na swojską zupę pomidorową od Kuronia .
Źródło zdjęcia: canva/RapidEye
Dziękujemy, że jesteś z nami i zapraszamy na darmową, zamkniętą grupę na Facebooku tylko dla Smakoszy
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
źródło: kuchnia-domowa, newsy.gotujmy