Kilogramy nieświeżego jedzenia w bieszczadzkim lesie
W bieszczadzkim lesie doszło do niecodziennego zdarzenia - odkryto wyrzuconą hałdę wędzonych oscypków. Jak tłumaczą leśnicy, zanim zdołano je znaleźć, już zaczęły śmierdzieć. Mundurowi zaapelowali do właściciela śmieci, aby uprzątnął odpadki.
Wybierając się na spacer do lasu w Bieszczadach, nie spodziewamy się, że natrafimy na nieprzyjemne znalezisko. Niestety, poniższa historia pokazuje, że nie każdy może liczyć na tego typu luksus.
Osoba odpowiedzialna za wyrzucenie tak dużych ilości serów w dzicz nie pomyślała, jak duże zagrożenie wywołuje - nie tylko dla ludzi, lecz również dzikich zwierząt, chcących się posilić gnijącym produktem.
Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Hałda oscypków wyrzucona w bieszczadzkim lesie
Kilkanaście kilogramów oscypków porzucono w lesie nieopodal Orelca w Bieszczadach. Leśnicy relacjonują, że góra serów zaczęła wydzielać nieprzyjemny odór - słoneczna i gorąca pogoda znacznie przyspieszyła ich rozkład.
Taka mała hałda może wydawać się dla dzikich zwierząt świetnym miejscem na posiłek, co może stwarzać zagrożenie dla ludzi. Region ten znany jest w końcu z niedźwiedzi niekiedy spotykanych przez turystów.
Warto także pamiętać, że spożycie przez nie serów, w których jest pełno soli, ulepszaczy i konserwantów, może się dla nich źle skończyć. Dlatego tak ważne jest nieśmiecenie w lasach.
Źródło: Lasy Państwowe
Sprawca posprzątał bałagan
- Na szczęście sprawcy "wrócił rozum" i również w sobotę uprzątnął odpady, więc prowadzenie sprawy stało się bezprzedmiotowe. Trzeba jednak o tym mówić, bo świadomość ekologiczna wciąż pozostawia sporo do życzenia - zdradził Maciej Szpiech z Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne.
Chcesz poznać więcej kulinarnych ciekawostek? Sprawdź nasze inne newsy, w których zdradzamy mnóstwo smacznych informacji. W tym artykule wyjawiamy recepturę na prosty i przepyszny dżem z brzoskwiń. Jeśli zastanawiasz się co zrobić w kuchni z dojrzałymi bananami, ten tekst wszystko wyjaśnia.
Wśród porzucanych w lasach odpadach najczęściej znajdują się plastikowe opakowania, resztki żywności i inne materiały, które nie powinny się tam znaleźć. Rocznie sprzątanie lasów w Polsce pochłania około 20 mln zł.
Źródło: Lasy Państwowe Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
źródło: polsatnews.pl