Kiszona kapusta wyjdzie za każdym razem. Trzymaj się 2 zasad
Kiszona kapusta do obiadu nie ma sobie równych. Jednak jak ją kisić, by miała ten wyjątkowy smak i się udała? Dwie zasady zadecydują o kulinarnym sukcesie.
Kiszenie kapusty bez tajemnic
Kiszona kapusta słynie ze smaku, który ceni sobie wielu Polaków. Chętnie jadamy ją do obiadu, dodajemy do surówek, czy robimy z niej apetyczny bigos . Kiszona kapusta jest doskonałym składnikiem farszu do pierogów. Podajemy ją też zasmażaną do kotletów. Jednak jak kisić kapustę, by wyszła tak, jak trzeba?
Kiszenie kapusty to proces, który wymaga cierpliwości i precyzji . Kiszenie nie tylko konserwuj warzywo, ale wydobywa z niego pełnię smaku. Należy pamiętać o 2 zasadach, które mają ogromne znacznie i decydują o rezultacie . Dzięki przestrzeganiu tych reguł kapusta wyjdzie za każdym razem.
Jak kisić kapustę?
W procesie kiszenia kapusty znacznie ma odpowiednia sól i jej ilość. Przeważnie przyjmuj się, że na 1 kg kapusty potrzeba około 20 g soli. Ważne jest, by używać soli niejodowanej. Najlepiej wybrać sól morską lub himalajską. Wówczas proces kiszenia przebiegnie, jak należy. Zbyt mała ilość soli sprawi, że kapusta się zepsuje i spleśnieje.
Drugą ważną zasadą jest odpowiednie ugniatanie kapusty. Należy robić to dokładnie, uwolnić soki. Potem kapustę przenosimy do wybranego naczynia i układamy warstwami. Jednocześnie każdą warstwę dobrze ugniatamy. Dzięki temu usuwamy powietrze, a kapusta będzie zanurzona w soku. Przenosimy naczynie w ciemne i chłodne miejsce. Proces fermentacji trwa 4-6 tygodni.
Jak przechowywać kiszoną kapustę?
Kiszoną kapustę w chłodnych temperaturach można przechowywać do 6 miesięcy. Jednak należy do niej zaglądać. Usuwać wszelkie zanieczyszczenia lub pleśń . Należy się upewniać, że naczynie jest szczelnie zamknięte i dobrze zakryte.
Kiszenie kapusty nie jest trudne, ale warto stosować się do opisanych reguł. Odpowiednia sól, ilość, sposób układania kapusty w naczyniu mają znaczenie . Dzięki nim wyjdzie kiszona kapusta, że palce lizać. Pisaliśmy o tym jak przygotować tanią bubble tea z przepisu Katarzyny Bosackiej. Podawaliśmy sposób na najlepszy gulasz od kucharki weselnej.
Źródło: home.morele.net