Kultowy, najlepszy na świecie barszcz czerwony od Magdy Gessler
Magda Gessler zaskakuje swoim podejściem do gotowania. Jej przepisy to bogactwo smaku i aromatów. Nie inaczej jest w przypadku tradycyjnego wigilijnego barszczu, który restauratorka przygotowuje z niezwykłymi dodatkami. Jednym z nich są skórki jabłek. Zobaczcie, jakie jeszcze patenty wykorzystuje i koniecznie spróbujcie tego dania.
Prezentowaliśmy wam już takie tradycyjne dania jak rosół z gęsiny czy ryba po grecku w wykonaniu Magdy Gessler. Teraz zdradzamy tajniki receptury na tradycyjny postny barszcz . Wyjdzie bardzo aromatyczny i treściwy, a jego bogaty smak doceni każdy smakosz.
Przepis na barszcz czerwony Magdy Gessler
Składniki:
-
3 kg buraków okrągłych
-
pół dużego selera
-
6 niewielkich pietruszek korzeniowych
-
średni por
-
3 średnie cebule
-
4 kwaśne jabłka
-
50 g suszonych borowiki
-
5 łyżek octu spirytusowego
-
2 spore ząbki czosnku
-
10 ziaren ziela angielskiego
-
7 liści laurowych
-
6 goździków
-
odrobina cukru
-
sól i pieprz w ilości do smaku
Przygotowanie:
Piekarnik rozgrzewamy do temperatury 220 stopni Celsjusza. Buraki szorujemy i osuszamy je. Połowę owijamy w folię aluminiową i układamy na blasze. Wstawiamy je do piekarnika na około 30 minut wraz z dwiema cebulami.
Cebule wkładamy bez folii i wyjmujemy po kwadransie. Pozostałe buraki obieramy ze skórki i ścieramy na tarce o średnich oczkach. Dodajemy obrany korzeń selera podzielony na ćwiartki, pietruszki i pora pociętego na kawałki. Całość zalewamy wodą tak, żeby zakryła warzywa.
Wywar zagotowujemy, dodajemy połowę porcji ziela angielskiego i liści laurowych , goździki oraz cukier. W osobnym garnku zagotowujemy zalane wodą grzyby wraz z pozostałą ilością ziela i liści oraz jedną cebulą. Buraki w wywarze gotujemy, aż nieco zmiękną.
Dodajemy do nich starte na tarce buraki pieczone. Jabłka obieramy, a skórki zachowujemy. Owoce kroimy na ćwiartki i wrzucamy do garnka z burakami. Gotujemy zupę dalej na niewielkim ogniu, nie dopuszczając, by się mocno kotłowała.
Dolewamy wywar z grzybów. Następnie wkładamy pieczoną cebulę, a na wierzchu kładziemy zmiażdżony czosnek i skórki jabłka. Zawierają one pektynę, która zagęści nasz barszcz. Wlewamy ocet i wyłączamy ogień. Barszcz odstawiamy na noc. Serwujemy z uszkami.
Źródło zdjęcia: canva/pixelshot
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
Sernik ze śliwkami od Ewy Wachowicz. Ciasto rozpływa się w ustach
-
Obłędnie pyszne racuchy z kiełbasą i papryką - klasyka w wytrawnym wydaniu
Źródło: YT/Magda Gessler Zapraszamy na nasz Instagram