Smakosze.pl
Gofry warte małą fortunę

Canva / JerryBKeane / industryview

Najdroższy gofr nad Bałtykiem

26 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Gofry są uwielbianą wakacyjną przekąską, po którą chętnie sięgamy w trakcie wczasów. Okazuje się, że nad polskim morzem możemy za nie zapłacić spore pieniądze. Ceny przyprawiają o zawrót głowy. Najdroższy z nadmorskich gofrów kosztuje aż 20 złotych.

Bez wątpienia gofry są wyjątkowym przysmakiem, któremu bardzo ciężko się oprzeć. Nie bez powodu można natknąć się na nie w praktycznie każdej miejscowości turystycznej. Niektóre gofry są wyjątkowo kosztowne.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Niezwykle drogie gofry nad polskim morzem

Nie da się ukryć, że gofry zalicza się do kultowych wakacyjnych deserów. Nietrudno natknąć się na smakoszy, którzy z miłą chęcią spałaszowaliby te słodkie specjały. Jakiś czas temu wspominaliśmy o przepisie na proste domowe gofry.

Gofry cieszą się popularnością w miejscowościach turystycznych. Wiele osób, które wybrały się na wakacje nad Bałtyk, mogą przecierać oczy ze zdumienia, widząc ceny pysznych łakoci. W Sopocie najdroższy z gofrów kosztuje aż 20 złotych.

Trzeba przyznać, że 20 złotych za jednego gofra to spora kwota. Po takiej kwocie można by się spodziewać niecodziennych dodatków. Jednak drogocenny gofr wcale nie zawierał składników, które mogłyby nas jakoś zaskoczyć.

Palce umarlaka

Najbardziej niezwykły grzyb na świecie

CZYTAJ DALEJ

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na portalu Money, gofry za 20 złotych wzbogacono o owoce z puszki oraz lody. W smaku były dobre, jednak raczej nie były one warte swojej ceny. Jak sytuacja prezentuje się w innych miejscach?

Czy wszystkie gofry tyle kosztują?

W innych lokalach najdroższe gofry dostaniemy trochę taniej. Zapłacimy za nie 18 złotych. Nadal jest to sporo pieniędzy, jednak możemy w tej cenie dostać deser ze świeżymi owocami, które swoje kosztują.

Nie można zapomnieć o tym, ze wysokie ceny dotyczą najdroższych pozycji z menu. Warto nadmienić, że najtańsze gofry z samym cukrem pudrem to przeciętny koszt w wysokości 6 złotych. W związku z tym wiele zależy od tego, co zamówimy.

Gofry zaskakują cenami

Gofry zaskakują cenami

Canva / Tatyana Aksenova

Sezon wakacyjny dopiero się rozpoczyna. Jest to dobra okazja dla właścicieli lokali gastronomicznych, by odbić się od niedostatków, które wynikały z wielomiesięcznych obostrzeń. Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, ile kosztują zapiekanki nad polskim morzem.

Jeśli w trakcie wakacji chcemy oszczędzić, powinniśmy uważnie wybierać miejsca, w których kupujemy posiłki. Wówczas znacząco ograniczymy ewentualne rozczarowanie wysokimi cenami. Musimy jednak pamiętać, że w tym roku koszt wakacji może być wyższy niż przed rokiem.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Money

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Restauracje

Staruszek zapłacił krocie za obiad z rodziną

Czytaj więcej >

Restauracje

Nieprzyjemny incydent w McDonald's

Czytaj więcej >

Restauracje

Niesamowity pomysł restauracji na Kaszubach

Czytaj więcej >
Pizza nad morzem kosztuje krocie

Restauracje

Horrendalne ceny za pizzę nad morzem

Czytaj więcej >

Restauracje

Już za moment Polacy pożegnają kłopotliwe obostrzenie

Czytaj więcej >
Kelnerka uratowała dziecko

Restauracje

Bohaterskie zachowanie kelnerki w restauracji

Czytaj więcej >