Smakosze.pl
Gofry warte małą fortunę

Canva / JerryBKeane / industryview

Najdroższy gofr nad Bałtykiem

26 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Gofry są uwielbianą wakacyjną przekąską, po którą chętnie sięgamy w trakcie wczasów. Okazuje się, że nad polskim morzem możemy za nie zapłacić spore pieniądze. Ceny przyprawiają o zawrót głowy. Najdroższy z nadmorskich gofrów kosztuje aż 20 złotych.

Bez wątpienia gofry są wyjątkowym przysmakiem, któremu bardzo ciężko się oprzeć. Nie bez powodu można natknąć się na nie w praktycznie każdej miejscowości turystycznej. Niektóre gofry są wyjątkowo kosztowne.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Niezwykle drogie gofry nad polskim morzem

Nie da się ukryć, że gofry zalicza się do kultowych wakacyjnych deserów. Nietrudno natknąć się na smakoszy, którzy z miłą chęcią spałaszowaliby te słodkie specjały. Jakiś czas temu wspominaliśmy o przepisie na proste domowe gofry.

Gofry cieszą się popularnością w miejscowościach turystycznych. Wiele osób, które wybrały się na wakacje nad Bałtyk, mogą przecierać oczy ze zdumienia, widząc ceny pysznych łakoci. W Sopocie najdroższy z gofrów kosztuje aż 20 złotych.

Trzeba przyznać, że 20 złotych za jednego gofra to spora kwota. Po takiej kwocie można by się spodziewać niecodziennych dodatków. Jednak drogocenny gofr wcale nie zawierał składników, które mogłyby nas jakoś zaskoczyć.

Palce umarlaka

Najbardziej niezwykły grzyb na świecie

CZYTAJ DALEJ

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na portalu Money, gofry za 20 złotych wzbogacono o owoce z puszki oraz lody. W smaku były dobre, jednak raczej nie były one warte swojej ceny. Jak sytuacja prezentuje się w innych miejscach?

Czy wszystkie gofry tyle kosztują?

W innych lokalach najdroższe gofry dostaniemy trochę taniej. Zapłacimy za nie 18 złotych. Nadal jest to sporo pieniędzy, jednak możemy w tej cenie dostać deser ze świeżymi owocami, które swoje kosztują.

Nie można zapomnieć o tym, ze wysokie ceny dotyczą najdroższych pozycji z menu. Warto nadmienić, że najtańsze gofry z samym cukrem pudrem to przeciętny koszt w wysokości 6 złotych. W związku z tym wiele zależy od tego, co zamówimy.

Gofry zaskakują cenami

Gofry zaskakują cenami

Canva / Tatyana Aksenova

Sezon wakacyjny dopiero się rozpoczyna. Jest to dobra okazja dla właścicieli lokali gastronomicznych, by odbić się od niedostatków, które wynikały z wielomiesięcznych obostrzeń. Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, ile kosztują zapiekanki nad polskim morzem.

Jeśli w trakcie wakacji chcemy oszczędzić, powinniśmy uważnie wybierać miejsca, w których kupujemy posiłki. Wówczas znacząco ograniczymy ewentualne rozczarowanie wysokimi cenami. Musimy jednak pamiętać, że w tym roku koszt wakacji może być wyższy niż przed rokiem.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Money

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje własne przepisy na smakołyki. W kuchni lubię eksperymentować, jednak wychodzę również z założenia, że warto kierować się sprawdzonymi sposobami, które niejednokrotnie wprawiały nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Prywatnie preferuję proste oraz bezmięsne potrawy i jestem otwarty na rozmaite nowości. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Ile zarabiają w gastronomii?

Restauracje

Ile można zarobić w gastronomii?

Czytaj więcej >

Restauracje

Zapadła decyzja ws. restauracji, która otworzyła się w trakcie lockdownu

Czytaj więcej >
Restauracje nie chcą ich sprzedawać

Restauracje

Kelnerzy nie chcą ich sprzedawać. Absurd w polskich restauracjach

Czytaj więcej >
Polacy w restauracji

Restauracje

Największe grzechy Polaków w restauracjach

Czytaj więcej >
Okropne zachowanie kelnera

Restauracje

Okrutne zachowania kelnera w restauracji

Czytaj więcej >
Nastolatek nie spodziewał się ataku

Restauracje

Nagły atak ptaka na jedzącego nastolatka

Czytaj więcej >