Najlepsi kucharze dodają do rosołu zaskakujący dodatek. Już 1 łyżka robi ogromną różnicę
Dlaczego warto dodać ocet do rosołu? Najlepsi kucharze dodają łyżkę podczas gotowania. Ten dodatek sprawia, że rosół jest bardziej treściwy i smaczny. Rosół jest świetnym pomysłem na obiad dla całej rodziny, dodaj do niego ocet, a wywar zachwyci wszystkich niezwykłym smakiem.
Niektórzy gotują rosół wyłącznie na kurczaku, inni dodają jeszcze wołowinę, indyka, czasem podroby. Okazuje się jednak, że najsmaczniejszy rosół otrzymamy, kiedy dodamy do niego łyżkę octu. Niezależnie od tego, jaki rodzaj octu dodamy, rosół będzie pełen smaku i aromatu. Dlaczego warto dodać ocet do rosołu?
Do rosołu z dodatkiem octu dodajmy również włoszczyznę: marchew, korzeń pietruszki, seler, por, kawałek kapusty włoskiej. Kapusta dodatkowo podkręci smak całej potrawy. Nie zapominajmy również o cebuli, koniecznie podsmażonej nad ogniem. Jeśli nie mamy palnika gazowego, cebulę przekrójmy na pół i podsmażmy na patelni teflonowej.
Rosół z dodatkiem octu dodajmy również natkę pietruszki i świeży lubczyk. Zioła również podkręcą smak całego dania. Pod koniec gotowania dodajmy do rosołu sól, pieprz i szczyptę zmielonej kurkumy, która doda złotego koloru, cała rodzina będzie zachwycona.
Dlaczego warto dodać ocet do rosołu? Kiedy dodać ocet do rosołu?
Dodanie łyżki octu do rosołu sprawi, że wywar będzie gęstszy i jeszcze bardziej aromatyczny. Ocet rozpuszcza chrząstkę mięsną, przez co rosół będzie bardziej mięsny i treściwy. Możemy dodać ocet jabłkowy, spirytusowy, winny. Ocet nie będzie wyczuwalny w potrawie.
Na duży garnek rosołu dodajmy łyżkę octu. Kiedy go dodać? Kiedy mięso i warzywa będą się już razem delikatnie pyrkać. Rosół gotujmy na najmniejszym ogniu przez około 2,5- 3 godziny, wtedy wydobędziemy z niego najlepszy smak i aromat.
Jakie mięso dodać do rosołu? Kiedy dodać do rosołu sól?
Wiele osób gotuje rosół wyłącznie na kurze. Nie jest to błąd, jednak najlepszy rosół otrzymamy, kiedy do mięsa drobiowego dodamy również kawałek wołowiny, np. szpondru oraz kawałek indyka. Trzy rodzaje mięsa sprawią, że rosół będzie najsmaczniejszy.
Nigdy nie dodawajmy soli zaraz na początku gotowania, ponieważ nawet łyżka octu nie pozwoli na uzyskanie wspaniałego smaku i aromatu. Sól zamyka pory w mięsie przez co zamiast treściwego wywaru otrzymamy rosół bez żadnego smaku. Sól należy dodać przed samym podaniem, kiedy wywar będzie gotowy.
Nie wyrzucaj mięsa z rosołu, przygotujesz z niego wyśmienity obiad na drugi dzień. Pierogi z farszem z mięsa po rosole , krokiety, a nawet pasztet z mięsa i warzyw , który będzie idealny na kanapki.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
Przepis na gołąbki po kaszubsku. Ich sekret tkwi w wyjątkowym farszu
-
Obłędnie soczyste kotlety mielone z pieczarkami. Babciny przepis jest niezawodna
-
Ekspresowy makaron z pieczonym serem feta i pomidorami. Hit Internetu, który obowiązkowo trzeba znać