Babcia zawstydziła restauratorów. Jej kotlety mielone są jeszcze lepsze dzięki 3 przyprawom
Kotlety mielone to pomysł na szybki i smaczny obiad dla całej rodziny. Przygotuj kotlety według przepisu babci, która dodaje do mięsa trzy niezwykłe przyprawy, a efekt zachwyci każdego smakosza. Te przyprawy to curry, majeranek i papryka mielona.
Kotlety mielone to jedno z tych dań, które uwielbia każdy mięsożerca. Wysmażone kotlety z soczystym środkiem i chrupiącą skórką będą smakować jeszcze lepiej, kiedy przygotujesz je według niecodziennego przepisu babci.
Kotlety mielone zawsze smaż partiami, ponieważ zaczną się dusić, kiedy będzie ich za dużo na patelni i będą się stykać. Efektem duszenia będą kotlety mielone bez chrupiącej, spieczonej skórki i otrzymasz jedynie ugotowane mięso wieprzowe.
Kotlety smaż również na sporej ilości rozgrzanego oleju. Jeśli oleju zaczyna brakować na patelni, wyjmij kotlety mielone, wlej olej, zaczekaj, aż się rozgrzeje i dopiero ponownie włóż przygotowane mięso na patelnię - w ten sposób unikniesz niepotrzebnego opicia się kotletów tłuszczem.
Przepis babci na kotlety mielone
Składniki:
-
500 g mięsa mielonego
-
jajko
-
duża cebula
-
czerstwa kajzerka
-
mleko do zalania bułki
-
szczypta curry
-
szczypta papryki mielonej słodkiej
-
pół łyżeczki suszonego majeranku
-
pół łyżeczki soli, pieprz
-
bułka tarta do panierowania
-
olej do smażenia
Jak zrobić kotlety mielone babci?
Czerstwą kajzerkę pokrusz i zalej mlekiem, gdy będzie miękka, odciśnij ją i przełóż do miski. Dodaj mięso mielone, startą na tarce cebulę, dodaj sól, pieprz, curry, paprykę mieloną, majeranek.
Do miski wbij również jajko i całość bardzo dokładnie wymieszaj, następnie uformuj kotlety i obtocz je w bułce tartej. Kotlety mielone smaż na rozgrzanym oleju prze około 15 minut, następnie przełóż je na chwilę na ręcznik papierowy, żeby oddały nadmiar tłuszczu.
Kotlety smakują wyśmienicie podane z puree z bobu lub kalafiora i warzywami blanszowanymi. Możesz je również podać w wersji klasycznej, czyli z ziemniakami z koperkiem i burakami lub mizerią, smacznego.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
Najlepszy przepis na pierogi pochodzi z 1920 roku. Nic dodać, nic ująć, doskonałe proporcje
-
Jak przygotować kiełbasę z grilla, żeby miała mniej kalorii? Sekret tkwi w 1 szczególe
-
Prosty przepis na tradycyjną surówkę z pora. Pasuje do każdego obiadu
Źródło: przyslijprzepis.pl