Nasze babcie do kotletów mielonych obowiązkowo dodają ten składnik. Dlatego wychodzą boskie
Kotlety mielone według babcinej receptury wychodzą za każdym razem. Sekretem jest odpowiednio przygotowane mięso oraz dodatki. Babcie do masy i do tłuszczu do smażenia dodają czosnek. Kotlety po usmażeniu są soczyste i pełne smaku. Jesteśmy pewni, że dziś obiad zniknie z talerzy błyskawicznie.
Zrezygnuj z gotowego mięsa mielonego kupionego w markecie. Najlepsze kotlety mielone przygotujesz z kawałka karkówki lub łopatki wieprzowej. Mięso musi mieć przerosty tłuszczu. To właśnie tłuszcz jest nośnikiem smaku i sprawia, że mielone po usmażeniu są soczyste. Wieprzowinę zmiel w maszynce na małych oczkach.
Aby kotlety mielone wyszły puszyste, mięso po zmieleniu wyrabiaj ręcznie z dodatkiem odrobiny lodowatej wody. To skuteczny sposób na zmiękczenie wieprzowiny i wtłoczenie do masy pęcherzyków powietrza.
Babcie do kotletów mielonych dodają sporą ilość czosnku. 3 ząbki dodaj bezpośrednio do masy, a 2 przyrumień na patelni na tłuszczu. Olej, masło klarowane, czy smalec nabiorą aromatu, przez co mięso będzie smakować fantastycznie.
Babciny przepis na kotlety mielone. Sekretem smaku jest czosnek
Składniki:
-
500 g karkówki lub łopatki wieprzowej
-
duża cebula
-
5 ząbków czosnku
-
czerstwa kajzerka
-
duże jajko
-
mleko
-
łyżeczka suszonego majeranku
-
łyżeczka soli
-
pieprz mielony
-
bułka tarta do panierki
-
3 łyżki lodowatej wody
-
masło klarowane, smalec lub olej rzepakowy do smażenia
Jak zrobić najlepsze kotlety mielone? Mięso po usmażeniu będzie soczyste i pełne smaku
Mięso umyj, oczyść, pokrój na kawałki, zmiel w maszynce i przełóż do miski. Wlej 3 łyżki lodowatej wody i wyrabiaj ręcznie przez kilka minut. Kajzerkę pokrusz i zalej mlekiem. Na tarce zetrzyj cebulę, 3 ząbki czosnku przeciśnij przez praskę.
Przygotowane składniki dodaj do mięsa razem z jajkiem, solą, pieprzem i suszonym majerankiem. Całość wyrabiaj jeszcze chwilę, aż powstanie jednolita masa. Uformuj kotlety i obtocz je w bułce tartej.
Na patelni rozgrzej tłuszcz i wrzuć dwa obrane ze skórki ząbki czosnku. Smaż, aż się przyrumienią i wyjmij je. Następnie na patelnię przełóż kotlety i smaż je po około 7 minut na stronę.
Nie ma lepszej kuchni od domowej, babcinej. Na obiad przygotuj również pierogi leniwe . Zamiast gotowych ciastek do kawy, postaw na domowy sernik . Będzie puszysty, nie popęka i nie opadnie.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
Ekspresowe rogaliki zrobisz z 2 składników. Nigdzie nie kupisz lepszych
-
Czy neo-angin działa antyseptycznie i łagodzi ból gardła? - Reklama