Niesamowity przepis na rosół autorstwa Pascala Brodnickiego. Dodatki zachwycają
W polskich domach bez żadnych wątpliwości króluje tradycyjny rosół, którym zajadają się praktycznie wszyscy, lecz nawet tak klasyczne receptury można jeszcze ulepszyć. Zajął się tym Pascal Brodnicki, który zaprezentował swoją własną wersję rosołu w orientalnym wydaniu. Oszałamiający aromat uzyskuje się dzięki dodaniu goździków, cynamonu oraz imbiru.
Rosół Pascala Brodnickiego nie jest zupą, jaką wszyscy doskonale znamy. Przyzwyczailiśmy się, że rosół jest raczej delikatnym daniem, którym zajadamy się w czasie choroby czy po zbyt intensywnym wyziębieniu organizmu, aby powróciły siły.
Brodnicki swój bulion doprawia imbirem, goździkami oraz cynamonem, co nadaje wywarowi korzennego aromatu oraz jeszcze mocniejszych właściwości rozgrzewających. Niżej zdradzamy jak zrobić go krok po kroku.
Przepis na rosół Pascala Brodnickiego
Składniki:
-
1 kurczak
-
3 marchewki
-
3 pietruszki
-
2 cebule
-
4 cm korzenia imbiru
-
1 por
-
1 laska cynamonu
-
2 goździki
-
2 l wody
-
2 białka
Zacznij od umycia i obrania marchewki, pora i pietruszek. Pokrój je na mniejsze kawałki, wrzuć do garnka i zalej wodą. Postaw go na dużym gazie. Cebule obierz i opal nad palnikiem, następnie wrzuć ją do garnka wraz z obranym imbirem.
Kurczaka podziel na pojedyncze kawałki i dodaj go do warzyw. Wrzuć goździki i laskę cynamonu. Gotuj wywar na wolnym ogniu przez 1,5 godziny, po czym zdejmij go z gazu i całkowicie wystudź.
Ostudzoną zupę przelej przez sitko, zachowując jedynie mięso oraz marchewki. Przelej zupę do garnka, wbij do niej spienione białka i zagotuj. Zbierz ścięte białka z powierzchni wywaru i podawaj go z makaronem, kawałkami mięsa i marchewki. Smacznego.
Jeśli masz ochotę na więcej ciekawych informacji ze świata kulinariów, zajrzyj na naszą stronę. Z tego artykułu dowiesz się, jak zrobić zupę krem z dyni od Ani Starmach. Ten tekst wyjawia przepis na rozgrzewającą zupę cebulową.
Źródło zdjęcia: canva/Suhailee Johari, Getty Images
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy
Źródło: pascalbrodnicki