Niezawodny patent na esencjonalny rosół
Rosół przyrządzany w klasyczny sposób ma tradycyjny smak. Jeśli jednak chcecie poznać nowe oblicze tej zupy, przetestujcie nasz przepis. Zdradzimy w nim patent na esencjonalny rosół.
Tradycyjny rosół gotujemy, zalewając mięso i warzywa zimną wodą. Po zagotowaniu się całości, zdjęciu szumowiny i gotowaniu ok. 3 godziny powstaje esencjonalny, lecz delikatny w smaku wywar. Niektórzy jednak, kierując się klarownością rosołu, wkładają mięso do gorącej wody. No cóż, każdy ma prawo do swoich eksperymentów.
Niezawodny patent na esencjonalny rosół
Jeśli chcecie zaostrzyć smak wywaru, mięso i warzywa możecie wcześniej podpiec. Rosół dzięki temu zyska charakterystyczny smak i zdecydowany kolor.
Składniki:
-
1 kg kury rosołowej
-
1 łyżka majeranku
-
1 cebula
-
1 por
-
2 marchewki
-
1 pietruszka
-
kawałek korzenia selera
-
3 listki laurowe
-
po kilka ziaren ziela angielskiego i pieprzu czarnego
-
sól, pieprz, cukier
Przygotowanie rosołu
Mięso oczyść, podziel na kawałki. Każdy natrzyj solą, pieprzem i majerankiem. Ułóż na blasze z piekarnika.
Warzywa oczyść, możesz przekroić wzdłuż na połowę. Dodaj do mięsa. Blachę z mięsem i warzywami i wstaw do piekarnika o temp. 200 st. C i piecz ok. 1,5 godziny.
Po tym czasie warzywa przełóż do garnka. Zlej też do garnka wytopiony tłuszcz. Mięso wstaw jeszcze na 15 minut do piekarnika o temp. 220 st. C.
Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Mięso dodaj do garnka z warzywami, całość zalej wodą. Dodaj przyprawy, całość gotuj na małym ogniu przy uchylonej pokrywce ok. 1,5 godziny. Dopraw do smaku.
Jeśli chcesz ugotować bardziej tradycyjny rosół, zapraszamy na naszą stronę. Skorzystaj z receptury Ewy Wachowicz na rosół z wątróbką albo z przepisu na królewski rosół .
Canva / 3D_generator
Dziękujemy, że jesteś z nami i zapraszamy na darmową, zamkniętą grupę na Facebooku tylko dla Smakoszy
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
źródło: tatasamwdomu