Obłędne maślaki w zalewie octowej. Przebój wśród przetworów
Maślaki są niezwykle delikatnymi w smaku grzybami. Świetnie smakują w sosach, ale w wersji marynowanej też będą smaczne. Dziś podpowiemy wam jak szybko i sprawnie zamknąć je w słoiku z pyszną zalewą. Zachwyty gwarantowane.
Patent na marynowane maślaki zachwyci każdego amatora leśnych skarbów. Przygotowanie aromatycznej i pełnej smaku wersji przysmaku jest niezwykle proste i nie wymaga trudno dostępnych składników. Zaproponowana zalewa świetnie podkreśla smak grzybów. Skusicie się?
Przepis na smaczne maślaki marynowane
Składniki:
-
500 g świeżych maślaków
-
2 średniej wielkości cebule
-
sok z połowy cytryny
-
125 ml octu spirytusowego
-
375 ml wody
-
25 g cukru
-
7 g soli
-
5 g ziaren gorczycy
-
5 ziaren ziela angielskiego
-
5 ziaren czarnego pieprzu
-
3 nieduże suszone liście laurowe
Jak przygotować maślaki marynowane? Znamy prosty przepis
Maślaki oczyszczamy z piasku, resztek ściółki i korzonków. Usuwamy skórkę z kapeluszy. Myjemy je posolonej wodzie, płuczemy i gotujemy przez 15 minut we wrzątku z dodatkiem soku z cytryny, na początkowym etapie usuwając pojawiającą się białą pianę.
Wlany sok pomoże zachować jasny kolor grzybków. Odcedzony przysmak układamy w suchych i wyparzonych słoikach wraz z cebulą pokrojoną na plastry. W garnku zagotowujemy wodę z octem i przyprawami. Zalewą wypełniamy naczynia i szczelnie je zamykamy.
Marynowane maślaki pasteryzujemy, wstawiając słoiki do garnka wyłożonego ściereczką, zalewając je wodą do 3/4 wysokości i gotując przez kwadrans. Wyjmujemy i ustawiamy je do góry dnem. Po ostudzeniu przenosimy do spiżarki.
Na naszej stronie znajdziecie przepisy, które pomogą wam smacznie wykorzystać grzybki. Dodajcie je do sałatki jarzynowej lub tatara , a z pewnością wprawicie w zachwyt rodzinę i znajomych.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
Kotlety rybno-ziemniaczane według Kuronia. Sycące, zaskakujące i niezwykle smaczne
-
Zapomnij o krajance i lanych. Wachowicz podaje rosół z innym dodatkiem
-
Aksamitny sernik na ciasteczkowym spodzie. Jego smak podkręcają 2 dodatki