Obłędnie pyszne racuchy z kiełbasą i papryką - klasyka w wytrawnym wydaniu
Racuchy są ulubionym przysmakiem wielu z nas. Rzadko jednak podajemy je na słono, rezygnując z klasycznego dodatku jabłka. A szkoda, bo gdy wybierzemy inne dodatki, placki wyjdą równie smaczne. Spróbujcie przyrządzić je z papryką i pieczarkami i dodajcie trochę ulubionej kiełbaski, a być może nie wrócicie do słodkiej wersji.
Receptury na racuchy bywają różne. Większość jednak zakłada, że placki podajemy na słodko np. z czekoladą czy brzoskwiniami . A co, gdyby zmienić sposób patrzenia na ten smakołyk i do ciasta dodać składniki, które na pierwszy rzut oka bardziej pasują do jajecznicy? Okazuje się, że pomysł ten wcale nie jest taki zły.
Przepis na smaczne wytrawne racuchy
Składniki:
-
2 jajka
-
500 g mąki pszennej
-
2 szklanki mleka
-
50 g świeżych drożdży
-
płaska łyżka cukru
-
250 g pieczarek
-
średnia czerwona papryka
-
mała cebula
-
kiełbasa
-
szczypta soli
-
olej rzepakowy do smażenia
-
sól i pieprz w ilości do smaku
Przygotowanie:
Drożdże rozpuszczamy w ciepłym mleku z dodatkiem cukru. Stopniowo dodajemy mąkę, w takiej ilości, aby ciasto uzyskało konsystencję gęstej śmietany. Miskę z ciastem przykrywamy ściereczką i odstawiamy na około 30 minut do wyrośnięcia.
Cebulę obieramy i siekamy. Pieczarki i paprykę kroimy w kosteczkę. Kiełbasę, jeśli je używamy, kroimy w półplasterki. Na patelni rozgrzewamy porcję oleju i podsmażamy na nim cebulę. Następnie dodajemy kiełbasę, pieczarki i paprykę. Przyprawiamy solą i pieprzem.
Po usmażeniu nadzienie odsączamy na sitku, aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu. Możemy też przenieść je do wyłożonej ręcznikiem papierowym miseczki. Pozostawiamy do wystygnięcia. Do wyrośniętego drożdżowego rozczynu dodajemy resztę mąki oraz dwa żółtka.
Ciasto zagniatamy i odstawiamy na kolejne 20 minut. Z dwóch białek ubijamy pianę , dodając do nich szczyptę soli. Pianę przenosimy delikatnie do ciasta, ostrożnie mieszamy i dodajemy wystudzony farsz.
Na patelni rozgrzewamy olej, łyżką wykładamy ciasto, formując placki. Smażymy je na złoto z obu stron. Układamy je na ręczniku papierowym, aby usunąć warstwę tłuszczu z zewnątrz. Podajemy ze śmietaną lub surówką. Smacznego.
Źródło zdjęcia: canva/antares71
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
Dlaczego warto dodać do barszczu białego sok z kiszonej kapusty?
-
Czy można jeść czarną końcówkę banana? Wiele osób jest w błędzie
Źródło: przyslijprzepis Zapraszamy na nasz Instagram