Smakosze.pl
z27238567IH,Pudelko-sniadaniowe-czterolatki

DailyMail/Facebook/screen

Ostra krytyka drugiego śniadania dla dziecka

24 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Na popularnej grupie na Facebooku pewna Brytyjka opublikowała zdjęcie pudełka śniadaniowego, które przygotowała dla swojej córki. Na kobietę spłynęła fala krytyki, ponieważ pomiędzy kanapkami, truskawkami czy chipsami z warzyw, znalazło się również jajko na twardo. Według komentujących jajko jest zagrożeniem dla dzieci z alergią pokarmową.

Dzieci idące do przedszkola czy szkoły często wyposażane są przez swoich rodziców w jedzenie. Zazwyczaj są to zwykłe kanapki, pokrojone warzywa czy orzechy - taki mix dostarcza większość potrzebnych do rozwoju substancji odżywczych.

Małe dzieci mają jednak tendencję do alergii, dlatego trzeba uważać, co daje im się do jedzenia i obserwować, w razie wystąpienia jakiś objawów. Dlatego gdy Brytyjka pokazała na Facebooku, jak wygląda zawartość pudełka śniadaniowego jej czteroletniej córki, rozgorzała ogromna dyskusja.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Drugie śniadanie wywołało wielkie emocje

Mama nie spodziewała się, że zwykłe zdjęcie drugiego śniadania przyciągnie aż tak ogromną uwagę. Inne mamy nazywały ją wręcz lekkomyślną, ponieważ nieodpowiedzialne jest dawanie dziecku jajka, gdy inne dzieci mogą być na nie uczulone.

- Jedna z koleżanek mojej córki z przedszkola była tak bardzo uczulona, że nawet gdyby ktoś dotknął orzecha lub jajka, a potem dotknął jej, na skórze pojawiłyby się pręgi - napisała w komentarzu jedna z mam.

Zakupy w niedzielę będą możliwe

Czy sklepy Orlen w ruchu będą otwarte w niedziele?

CZYTAJ DALEJ

Jaka była odpowiedź zaatakowanej Brytyjki?

Jak sama tłumaczy, jej czteroletnie dziecko uwielbia migdały i inne orzechy, jednak nie pozwala jeść jej masła orzechowego właśnie z uwagi na ryzyko wystąpienia alergii. Co więcej, zanim dała córce jajka, upewniła się, że w jej grupie nie ma dzieci z alergią na nie.

Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek, zajrzyj do innych naszych newsów. W tym artykule opisujemy słowa premiera Mateusza Morawieckiego, który nakłania do kupowania określonych produktów. Ten tekst poświęcony został niebywałemu znalezisku, jakie odkryto pod transportem buraków.

Niestety w Internecie wiele osób czuje się bezkarnie i szybko potrafią osądzać ludzi bez żadnych dowodów. Sami eksperci od żywienia człowieka twierdzą, że wykluczanie jajek z diety w ramach profilaktyki wystąpienia alergii nie jest zasadne.

Czy jajka są zdrowe dla dzieci?

Dietetyk Joanna Giza-Gołaszewska wypowiedziała się dla portalu edziecko.pl na temat wartości odżywczych jajek. Znajdziemy w nich witaminy A, D, E, witaminy z grupy B, pełnowartościowe białko, tłuszcz czy żelazo.

Jajka są także źródłem choliny i luteiny, substancji pełniących wiele ważnych funkcji w organizmie, takich jak poprawianie wzroku czy odporności. Są one niezbędne, aby dziecko rozwijało się w odpowiedni sposób.

Projekt bez tytułu (91)

Źródło: oleksandranaumenko

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: edziecko.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >