Pierogi ruskie z tajnym składnikiem. Lepszych nigdy nie jadłeś
Przepis na pierogi ruskie jest banalnie prosty. Gotowane ziemniaki, twaróg i cebulka, zawinięte w delikatne ciasto. Spróbuj jednak dodać do farszu świeżej mięty. Gwarantujemy, że smak takich pierogów ruskich jest oszałamiający.
Mięta dodaje pierogom ruskim niebywałej rześkości, która przyjemnie równoważy pozostałe, nieco cięższe składniki farszu. Odpowiedni efekt zapewnią jedynie liście świeżej mięty. Takie liście, zwinięte i poszatkowane, uwolnią z siebie maksymalną ilość aromatu.
Przepis na aromatyczne pierogi ruskie
Składniki na ciasto:
-
3 szklanki mąki pszennej
-
2 szklanki gorącej wody
-
3 łyżki oliwy
-
1 łyżeczka soli
Składniki na farsz:
-
2 kg ziemniaków
-
ok. 120 gramów twarogu
-
1 cebula
-
3 łyżki masła
-
garść świeżej mięty
-
sól i pieprz do smaku
Dodatkowo:
-
kwaśna śmietana 12%
-
masło
-
sól
Jak przygotować zaskakujące pierogi ruskie
Przygotuj ciasto na pierogi. Do przesianej maki dodaj oliwę, gorącą wodę oraz łyżeczkę soli . Wyrabiaj na jednolitą, elastyczną masę. Po wyrobieniu odstaw ciasto na bok, aby odpoczęło .
Aby przygotować farsz do pierogów, zacznij od obrania i ugotowania ziemniaków . W czasie, kiedy warzywa się gotują, obierz i drobno poszatkuj cebulę . Podsmaż ją na złocisty kolor na rozgrzanym maśle.
Odlej wodę z ugotowanych ziemniaków. Do garnka dodaj podsmażoną cebulę. Oba składniki dokładnie wymieszaj za pomocą łyżki .
Liście świeżej mięty opłucz w zimnej wodzie. Zwiń je, a następnie drobno posiekaj . Ilość mięty dodana do pierogów powinna być dostatecznie duża, aby jej aromat był dobrze wyczuwalny w daniu .
Do garnka z ziemniakami i cebulą dodaj pozostałe składniki farszu na pierogi , czyli twaróg i liście mięty. Dopraw do smaku solą i pieprzem . Następnie wszystko dokładnie rozgnieć i wymieszaj za pomocą tłuczka do ziemniaków .
Gotowe ciasto na pierogi ruskie cienko rozwałkuj i wykrawaj z niego niewielkie okręgi za pomocą szklanki . Na porcje ciasta nakładaj farsz a następnie zamykaj pierogi. Gotuj je partiami, wrzucając na wrzącą osoloną wodę .
Pierogi od momentu wypłynięcia gotuj jeszcze ok. 1-2 minut . W międzyczasie w niewielkim rondelku rozpuść 3-4 łyżki masła, dodaj sól i kilka posiekanych listków mięt y. Ugotowane pierogi ruskie podawaj polane masełkiem miętowy, z kleksem kwaśnej śmietany . Wypróbuj przepyszne pierogi razowe ze szpinakiem . Proponujemy niezwykłe pierogi bez gotowania .
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
Przepis na doskonałe kluski ziemniaczane. Wielka konkurencja dla kopytek i śląskich
-
Kotlety schabowe inaczej. Pyszny farsz dodaje im smaku i soczystości