Pojechał na wakacje i zamówił jajecznicę. Po pierwszym kęsie jego mina mówiła wszystko
Książulo postanowił wybrać się na wakacje. Jak na youtubera, który zajmuje się tematyką kulinarną przystało, nawet podczas wypoczynku musiał sprawdzić i zrecenzować kilka potraw. Postawił na pewną odmianę jajecznicy, a refleksją podzielił się z fanami Czy było warto? Książulo mówi o tym bez ogródek w filmie, który opublikował w sieci.
Ksiażulo na zagranicznych wojażach
Popularny youtuber Książulo nawet na wakacjach nie próżnuje i nagrywa filmy o jedzeniu . W Turcji postanowił skosztować jajecznicy, która nieco inaczej prezentuje się od tej znanej w Polsce. Danie , które zazwyczaj jadamy na śniadanie , w Turcji nazywa się Menemen. Potrawa przyciąga wzrok dość intensywnym pomarańczowym kolorem.
Jajecznica, którą zamówił Książulo, zawiera pomidory i paprykę. Danie podane zostało z pieczywem i warzywami w miseczce. Nie zabrakło pomidorów, ogórków i oliwek. Książulo o jajecznicy tak mówił w filmie opublikowanym na swoim kanale YouTube:
Bardzo, bardzo jałowa. W ogóle nie doprawiona. To jest tak naprawdę zwykła jajecznica, jaką jadamy w domu. Pomidory do środka, brakuje mi tu jakiejś cebulki…
Menemen, czyli turecka jajecznica
Youtuber nie dostrzegł zbyt dużo różnic między polską, a turecką jajecznicę na śniadanie . W filmie nagranym w Turcji mówił:
To, co różni tę jajecznicę od naszej, to tak naprawdę ta papryczka, która wydaje mi się, że jest ostra
Po chwili Książulo ocenił:
Bardzo lekko pikantna, kwaśna, totalnie zwykła jajecznica…Nic specjalnego w niej nie ma. Nie jest jakoś fajnie maślana
Mina youtubera mówiła wszystko. Widać było, że Książulo oczekiwał czegoś więcej i był wyraźnie zniesmaczony. Youtuber spróbował jeszcze wersji tureckiej jajecznicy z serem. Czy danie mu smakowało?
Turecka jajecznica z serem- czy warto?
Menemen z serem smakował Książulowi. Co youtuber mówił o tym daniu?
Wersja z serem jest dużo bardziej tłusta, jest więcej oliwy, danie jest fajniejsze. Ta oliwa daje ciekawszy smak i mniej się nudzi
Youtuber skosztował też bureka, czyli placka z ciasta półfrancuskiego . Danie może być wypełnione farszem mięsnym, serowym lub ze szpinakiem. Książulo mówił:
Jest to delikatne, czuć lekko orientalny klimat w przyprawieniu tego mięsa. Nie jest to żadna zamuła, nie jest to przesadnie tłuste
W Turcji burek można też zamówić z ziemniakiem, bakłażanem, czy serem kurdyjskim. Książulo polecał klasyczną wersję z mięsem. Jeśli będziecie w tamtym rejonie, warto się skusić na to danie . Pisaliśmy o tym, jak upiec zwijane ciasto z orzechami. Polecaliśmy przepis na kultową surówkę z kapusty.