Polacy je omijają, a jest idealnym mięsem na rosół. Korzysta z niego sama Gessler
Rosół jest jedną z najbardziej ulubionych zup Polaków. Rozgrzewa i doskonale smakuje. Każda pani domu ma swój własny sposób na gotowanie tej zdrowej zupy. Dobór mięs jest kluczowy. Jednak rzadko do rosołu trafia mięso z gęsi. Warto dodawać je do tej zupy.
Gęś w rosole, czy warto dodawać to mięso?
Mięso z gęsi jest rarytasem, który stanowczo rzadko jest dodawany do rosołu. To mięso jest dość tłuste, a gdy chcemy, żeby nasz rosół nie był tak tłusty, to warto go przyrządzić dzień wcześniej i odstawić. Wówczas tłuszcz stężeje i będziemy mogli go łatwo usunąć z powierzchni rosołu.
Mięso, na którym gotował się rosół, można oddzielić od kości i potem dodawać do zupy. Warto pamiętać, żeby potem zagotować jeszcze raz rosół. Magda Gessler dodaje mięso z gęsi do rosołu, który przygotowuje. Gęsina jest bogata w kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Wpływają one na prace serca i mózgu.
Jak przygotować rosół z gęsiną?
Składniki:
- skrzydełka, szyja, podroby po luzowaniu gęsi
- 3 marchewki
- 2 pietruszki
- seler
- pół pora
- cebula
- 3 gałązki lubczyku
- 5 ziaren ziela angielskiego
- 2 liście laurowe
- sól
- pieprz
Mięso zalać 3 litrami zimnej wody i wstawić na mały gaz. Gdy zacznie się gotować, usunąć szumowiny, dodać ziele angielskie, liście laurowe, sól, pieprz i gotować na wolnym ogniu przez godzinę.
Następnie dodać włoszczyznę, lubczyk i gotować następną godzinę. Przed podaniem trzeba przecedzić rosół. Można podawać z domowymi kluskami lanymi.
Gęsina? Tylko z Polski!
Polska jest największym producentem gęsiny w Europie. Jednak mimo to w kraju jemy bardzo mało tego mięsa. Trzeba przyznać, że nie jest ono w Polsce zbyt popularne. Warto wiedzieć, że gęsina jest dużo zdrowsza od wieprzowiny i bardziej kaloryczna od kurczaka.
Oprócz nienasyconych kwasów tłuszczowych gęsina zawiera witaminy z grupy B, witaminę A i P. Gęsina dostarczy nam żelaza, cynku, potasu i magnezu i cynku. To również źródło pełnowartościowego białka. Pisaliśmy o idealnej gęsinie . Podawaliśmy też patent Magdy Gessler na rosół.
Źródło: beszamel.se.pl