Przepis na kultowy paprykarz szczeciński
Paprykarz szczeciński jest jednym z najbardziej znanych przetworów rybnych, jakie można dostać w polskich sklepach. Nie musisz wcale za każdym razem kupować go gotowego. Z podstawowych i tanich składników zrobisz go zupełnie samodzielnie.
Paprykarz szczeciński został opracowany w połowie lat 60. XX w. po to, aby w wydajny sposób móc zagospodarować odpady po obróbce ryb. W recepturze znalazły się różne egzotyczne przyprawy jak ostra afrykańska papryczka pima, czy pulpa pomidorowa z Bałkan.
Dzisiaj paprykarz nie jest już tak popularny, jak kiedyś, jednak cały czas ma wielu zwolenników. Jeśli tęsknisz do oryginalnego smaku paprykarza i chciałbyś spróbować go jeszcze raz - sporządź go wedle poniższego przepisu.
Przepis na paprykarz szczeciński
Składniki:
-
300 g wędzonej ryby
-
100 g ryżu
-
1 marchewka
-
1 pietruszka
-
4 łyżki oleju
-
2 łyżki koncentratu pomidorowego
-
sól
-
pieprz
-
1 szklanka bulionu
-
2 łyżeczki słodkiej papryki
-
1 łyżeczka ostrej papryki
Zacznij od obrania ryb z ości i skóry. Ryż ugotuj w osolonej wodzie do miękkości. Marchew i pietruszkę umyj, obierz i zetrzyj na tarce. Cebulę posiekaj w drobną kostkę.
Na patelni rozgrzej olej i zeszklij cebulę. Dodaj do niej starte warzywa i smaż przez 10 minut. Dopraw solą i pieprzem. Zalej warzywa bulionem i duś, aż całość zgęstnieje.
Do warzyw dodaj rybę, przyprawy, koncentrat pomidorowy oraz ugotowany ryż. Duś jeszcze przez 5 minut. Podawaj na ciepło lub wykorzystuj jako pastę do smarowania kanapek. Smacznego.
Jeśli masz ochotę na więcej ciekawostek kulinarnych, zajrzyj na naszą stronę. Z tego artykułu dowiesz się, jak usmażyć wątróbkę, aby nie była gorzka. Ten tekst zdradza przepis na wątróbkę bez masła, mąki i smażenia.
Źródło zdjęcia: Screen z filmu na kanale Mikołaj Drożdżyński - Z Pasją do Gotowania na YouTube
Dziękujemy, że jesteś z nami i zapraszamy na darmową, zamkniętą grupę na Facebooku tylko dla Smakoszy
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
źródło: kwestiasmaku