Siostra Anastazja wrzuca do surówki z czerwonej kapusty kontrowersyjny dodatek. Od lat dzieli on Polaków
Czy wiesz, co siostra Anastazja dodaje do surówki? Nie dla każdego ten składnik jest do zaakceptowania. Poza chrupiącą czerwoną kapustą i majonezowym sosem w salaterce kryją się słodkie rodzynki. Skusilibyście się na taki przysmak, czy raczej ominiecie go szerokim łukiem?
Surówka z czerwonej kapusty z dodatkiem rodzynek to pomysł siostry Anastazji
Rodzynki w kuchni od lat wzbudzają kontrowersje. Jedni je kochają, inny zaś nie mogą znieść. Suszone owoce skutecznie podzieliły nas, chociażby w kwestii sernika. Jaki los czeka surówkę z czerwonej kapusty?
Surówka od siostry Anastazji wbrew pozorom niejednego skusi. Słodka kapusta podbita jest rodzynkami, zaś przełamuje ją smak jabłka i charakterny sos z chrzanu i majonezu. Wypróbujcie tę recepturę i sami przekonajcie się, czy słynna zakonnica trafiła w takim połączeniem w dziesiątkę. Coś czujemy, że możecie być miło zaskoczeni.
Przepis na niebanalną surówkę od siostry Anastazji
Składniki:
- 1 średnia główka czerwonej kapusty
- 1 cebula
- 1 jabłko
- 10-15 dag rodzynek
- 1 pęczek szczypiorku
- 10 dag orzechów włoskich
- 1 mały słoik majonezu
- 1 mały słoik chrzanu
- sok z ½ cytryny
- sól
- pieprz
Surówka z czerwonej kapusty z rodzynkami krok po kroku
Kapustę na surówkę oczyść i zetrzyj na grubych oczkach tarki . Warzywo skrop sokiem z cytryny. Jabłko obierz i także zetrzyj na duże fragmenty, a rodzynki sparz we wrzątku .
Orzechy do surówki upraż w rozgrzanym piekarniku . Kiedy będą już gotowe, pokrój je na mniejsze kawałki. Szczypiorek oraz cebulę do surówki z czerwonej kapusty drobno posiekaj .
Do kapusty dodaj wszystkie pozostałe składniki . Na koniec przygotuj sos, mieszając majonez z chrzanem. Surówkę wymieszaj z powstałym sosem, a na koniec dopraw do smaku solą i pieprzem . Przed podaniem udekoruj ją rodzynkami i dużymi kawałkami orzechów . Z białej kapusty przy niewielkim nakładzie pracy przygotujesz wyśmienity obiad . Polska kapusta wypierana jest z rynku przez importowane warzywa .
Źródło: “Wielka Księga Siostry Anastazji” wydawnictwo WAM