Sprawdzony przepis na lekko słodkie ogórki kiszone
Ogórki kiszone są pysznym produktem, który ma wyjątkowo wiele zastosowań. Można z nich przygotowywać zupy, dania, świetnie spisują się także jako zwykła przekąska. Dla tych, którzy chcą trochę poeksperymentować, zalecamy dodanie do zalewy 1 łyżki miodu - smak będzie wyjątkowy.
Przygotowanie kiszeniaków może wydawać się bardzo skomplikowanym procesem, podczas którego należy zachowywać szczególną czujność. W praktyce praca potrzebna do sporządzenia kiszonek jest minimalna.
Zwykłe ogórki kiszone smakują doskonale, istnieją jednak sposoby, dzięki którym można sprawić, że będą o wiele lepsze . Niżej prezentujemy jedną z możliwych wersji alternatywnych, idealnie pasującą do mięs.
Dalsza część artykułu znajduje się poniżej
Ogórki kiszone z miodem i chilli
Miód i chilli to kombinacja, która ma wiele zastosowań w kuchni. Słodkość miodu komponuje się z ostrością chilli - słodycz łagodzi palenie w ustach, pozostawiając delikatny posmak papryczki. Oba produkty są częstymi składnikami sosów czy marynat.
Samo sporządzenie ogórków z tymi dodatkami wygląda tak samo, jak zwykłych kiszonych. Podstawowym elementem są same ogórki, które muszą być doskonałej jakości, aby należycie się ukisiły.
Na naszym portalu można przeczytać mnóstwo interesujących newsów i przepisów, które zaciekawią każdego smakosza. W tym artykule zdradzamy plany Prawa i Sprawiedliwości wobec otwartych w niedzielę sklepów o statusie placówek pocztowych. Ten tekst poświęcony został przepisowi na najlepsze kotlety schabowe, które dzięki jednemu łatwo dostępnemu dodatkowi, są wyjątkowo smaczne i soczyste.
Przepis na ogórki z chilli i miodem
Składniki:
-
Ogórki gruntowe
-
papryka chilli
-
miód
-
koperek
-
czosnek
-
liście chrzanu
-
korzeń chrzanu
-
sól
-
woda
Zacznij od bardzo dokładnego wymycia ogórków. Rozetnij jeden z nich na pół i sprawdź, czy nie mają pustych przestrzeni wewnątrz. Jeśli nie, obetnij ich końcówki i pokrój w grube plastry idealne na kanapki.
Paprykę, liście i korzenie chrzanu także opłucz wodą. Obierz korzeń i pokrój go w plastry. Paprykę drobno posiekaj. Ułóż ciasno w czystym i wyparzonym słoiku wszystkie składniki - możesz umieścić je warstwowo.
W garnku zagotuj wodę i dodaj do niej sól. Na jeden litr wody, wsypuje się jedną łyżkę soli kamiennej niejodowanej. Zalej solanką ogórki, zakręć wieczko i odstaw w ciemne i chłodne miejsce. Kiszonka będzie gotowa po około 5-6 dniach. Smacznego.
Źródło: HandmadePictures, Getty Images
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Źródło: treehouse.co