Dlaczego ogórki kiszone wychodzą puste w środku? Wszystko przez błąd
Nawet najlepszej jakości ogórki po ukiszeniu mogą być puste w środku i mało soczyste. Dowiesz się, dlaczego ogórki kiszone wychodzą puste w środku. Wystarczy jedno niedopatrzenie. Dlaczego ogórki psują się podczas kiszenia?
Lato to idealna pora na przygotowywanie przetworów na zimę. Jednym z najsmaczniejszych i najbardziej uniwersalnych są ogórki kiszone. Warzywa są świetnym dodatkiem do sałatek, zimnej płyty. Smakują rewelacyjnie z kromką chleba i smalcem, przygotujemy z nich także wiele pysznych dań, w tym zupę ogórkową na żeberkach .
Do kiszenia ogórków niezbędne są również dodatki, jak czosnek, chrzan, koper, liście wiśni i kilka innych przypraw, które sprawiają, że warzywa nabierają doskonałego smaku. Niekiedy jednak po ukiszeniu okazuje się, że warzywa są puste w środku, suche, gorzkie lub zupełnie zepsute.
Szukasz sprawdzonego przepisu na ogórki kiszone? W tym artykule poznasz niezawodny przepis z 1895 roku , ogórki będą perfekcyjne.
Dlaczego ogórki kiszone wychodzą puste w środku?
Zbyt duże ogórki i takie, które leżą już kilka dni od zakupu, zwykle będą puste w środku po ukiszeniu. Ogórki z upływem czasu tracą wodę i elastyczność, dlatego też przygotujmy ogórki od razu po kupieniu.
Ogórki małe i świeże zawsze będą soczyste i pełne smaku. Przed wkładaniem ogórków do słoików, zamoczmy je przez godzinę w zimnej wodzie, dzięki czemu będą jeszcze smaczniejsze.
Dlaczego ogórki kiszone są niesmaczne lub zepsute?
Ogórki po ukiszeniu są niesmaczne, kiedy przesadzimy z ilością przypraw. Niektóre z nich gorzknieją z biegiem czasu, co wpływa na smak warzyw.
Kiszonki mogą się zepsuć, ponieważ źle je umyjemy lub nie wyparzymy słoików. Bardzo ważny jest również poziom wody, którą dodajemy do słoików - ogórki muszą być w niej całkowicie zanurzone, w przeciwnym razie będą się psuć.
Źródło zdjęcia: canva/ Nadezhda_Nesterova
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
Co zrobić, aby wątróbka nie była gorzka i niesmaczna? Wystarczy 1 krok
-
Jak przechowywać tłuszcze i oleje? Garść najważniejszych porad
-
Przepis na bogracz Magdy Gessler z Kuchennych Rewolucji. Węgierska klasyka
Źródło: kuchnia.wp.pl, haps.pl