Nie z ryżu i mięsa. Farsz do gołąbków zrobisz z 2 wyjątkowych składników. Podasz je nawet na Wigilię
Gołąbki z farszem z kaszy gryczanej i suszonych grzybów są silną konkurencją dla tradycyjnej wersji z mięsem i ryżem. Smakują znakomicie, a i mają tę przewagę, że można je podać nawet na wigilijny stół. Aromatyczny farsz do gołąbków doprawiony natką pietruszki, cebulą i suszonym tymiankiem dosłownie rozpływa się w ustach.
Znudziły Ci się tradycyjne gołąbki z mięsem mielonym i ryżem? Przygotuj gołąbki w nowej odsłonie. Farsz do gołąbków z kaszy gryczanej i suszonych grzybów rewelacyjnie komponuje się z kapustą włoską. Gołąbki upiecz w piekarniku, będą miękkie i delikatne.
Farsz do gołąbków będzie o wiele smaczniejszy, kiedy wszystkie składniki przesmażysz na maśle. Pod wpływem wysokiej temperatury wydobędziesz z kaszy, grzybów i innych produktów najlepszy smak i aromat. Farsz zawijaj w sparzone liście kapusty.
Kapustę sparzysz o wiele szybciej w mikrofalówce. Wystarczy, że włożysz główkę do urządzenia i ustawisz najwyższą moc, a po kilku minutach liście staną się elastyczne. Gołąbki z kaszą i grzybami podaj z sosem grzybowym, nie ma lepszego połączenia.
Gołąbki z aromatycznym farszem z kaszy gryczanej i suszonych grzybów
-
kapusta włoska
-
400 g kaszy gryczanej
-
100 g suszonych grzybów
-
duża cebula
-
1,5 szklanki wywaru warzywnego
-
sól, pieprz
-
natka pietruszki
-
suszony tymianek
-
2 łyżki masła klarowanego
Jarskie gołąbki krok po kroku. Danie przygotujesz na obiad i na Wigilię
Grzyby zalej zimną wodą i odstaw na całą noc. Następnego dnia sparz liście kapusty, kaszę ugotuj według instrukcji na opakowaniu. Grzyby przełóż do garnka i gotuj do miękkości. Cebulę posiekaj drobno i zeszklij na maśle na dużej, głębokiej patelni.
Do cebuli dodaj pokrojone grzyby i smaż kilka minut. Następnie dodaj ugotowaną kaszę i całość przesmaż. Dopraw do smaku solą, pieprzem, natką pietruszki i tymiankiem. Jeśli farsz jest suchy, podlej go wodą z grzybów. Przygotowany farsz nakładaj na liście kapusty i formuj gołąbki.
Gołąbki włóż do naczynia żaroodpornego. Podlej bulionem, przykryj i wstaw do piekarnika nagrzanego do 180 stopni C z opcją grzania góra-dół, piecz mniej więcej godzinę.
Jakie przyprawy warto dodać do kompotu z suszu? Kompot będzie delikatny, smaczny i bardzo aromatyczny. Na Wigilię przygotuj również babkę śledziową . Babka zaskoczy każdego wyjątkowym smakiem.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
Z kilku składników zrobisz surówkę lepszą niż z restauracji. Pamiętaj o kwaśno-słonym przysmaku
-
Czy neo-angin działa antyseptycznie i łagodzi ból gardła? - Reklama