Smakosze.pl Przepisy Kapusta pekińska kiszona w koreańskim stylu. Obłędny przysmak dla każdego
canva/ranmaru_

Kapusta pekińska kiszona w koreańskim stylu. Obłędny przysmak dla każdego

10 września 2022

Kiszona kapusta pekińska jest znakomita. Chrupiący i pełen charakteru warzywny przysmak przypadnie do gustu nie tylko amatorom kiszonek. Pasuje do niejednego dania, a jego zrobienie jest bardzo proste. Musicie spróbować — pokochacie ten smak.

Jeśli kiedykolwiek próbowaliście kimchi, przepis na domową wersję tego rarytasu z pewnością wam się spodoba. Słodko-ostry i lekko słony sos, którym natrzemy kapustę przed kiszeniem, wzbogacimy o kilka cennych składników takich jak gruszka, czosnek czy imbir. Wyrób będzie obfitował w cenne składniki odżywcze i zachwyci smakiem.

Przepis na kiszoną kapustę pekińską, czyli kimchi

Składniki:

  • 1 kapusta pekińska o masie około 1,5 kg

  • 3 litry wody + 1 szklanka do sosu

  • 4 łyżki soli

  • 1 spora marchewka

  • 3 cebulki dymki ze szczypiorem

  • 2-3 ząbki czosnku

  • 1 średnia gruszka lub większe słodkie jabłko

  • 1 średniej wielkości papryczka chili

  • 3-4 cm kawałek imbiru (opcjonalnie)

  • 2-3 łyżki sosu rybnego

  • 2-3 łyżki cukru

  • 2 łyżki mąki ryżowej

Jak zrobić kiszoną kapustę pekińską? Przygotowanie kimchi jest bardzo proste

Kapustę pekińską dzielimy na pojedyncze liście i bardzo dokładnie ją myjemy. Umieszczamy je w dużej misce i zalewamy wymieszaną z solą wodą. Odstawiamy ją na około godzinę. W garnku zagotowujemy szklankę wody wraz z mąką ryżową. Powstały kleik studzimy.

Cebulę dymkę siekamy, osobno szczypior i cebulkę. Umieszczamy ją w pojemniku blendera. Dodajemy przeciśnięty przez praskę czosnek, posiekana i pozbawiona ziaren papryczkę chili i obrany oraz starty na tarce imbir.

Wrzucamy także startą na tarce o niewielkich oczkach gruszkę, cukier, sos rybny oraz letni kleik. Całość blendujemy na gładką masę. Kapustę pekińską odsączamy z solanki, a następnie przenosimy ją do dużego słoika.

Dodajemy obraną i startą na tarce o większych oczkach marchew, szczypior z dymki i przygotowany sos. Dokładnie mieszamy — tak, aby cała kapusta była pokryta ostrą mieszanką. Naczynie zamykamy pokrywką, lecz nie bardzo szczelnie. Odstawiamy je w ciepłe miejsce.

Po 3-4 dniach kiszona kapusta pekińska będzie gotowa. Przenosimy ją wtedy do lodówki i zjadamy do tygodnia od sporządzenia . Warto przygotować z niej zupę. Możecie wykorzystać t en przepis na kapuśniak i pominąć czosnek, kminek oraz majeranek. Kimchi będzie też pysznie smakowało z kotletem schabowym panierowanym w chipsach .

Kiszona kapusta pekińska jest znakomita
canva/Promo_Link

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Obserwuj nas w
autor
Emilia Maciejewska-Latosińska

Redaktorka serwisu Smakosze.pl Lubię smacznie zjeść, a w kuchni cenię przede wszystkim możliwość eksperymentowania. Jestem weganką i na swoim przykładzie pokazuję, że dieta roślinna to zdecydowanie więcej niż surowe warzywa. W wolnym czasie ćwiczę balet — od lat fascynuje mnie jak łączy w sobie lekkość i siłę. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy