Koniec z gotowaniem kalafiora w wodzie. Inny sposób jest 100 razy lepszy. Smak powala
Kalafior na parze będzie świetną przekąską lub dodatkiem do obiadu. W towarzystwie wyrazistego sosu czosnkowego smakuje obłędnie i mało kto mu się oprze. Trudno się dziwić — jest o wiele delikatniejszy niż gdyby był gotowany w wodzie. Musicie spróbować.
Kalafior na parze jest zdrowy i pełen smaku. Warzywo podane wraz z pełnym charakteru masłem czosnkowym spodoba się nawet wybrednym. Przygotowując je według naszego przepisu, sprawicie, że będzie lekko chrupiące i będzie miało nieziemski aromat. Posypcie go dodatkowo zieleniną i odrobiną soli oraz pieprzu, a na długo zapamiętacie ten posiłek.
Przepis na kalafiora na parze z masłem czosnkowym
Składniki:
-
1 niezbyt duży kalafior
-
20-30 g masła, najlepiej klarowanego
-
4-5 ząbków czosnku
-
sól i pieprz w ilości do smaku
-
natka pietruszki lub koperek do podania
Jak przyrządzić kalafiora na parze? Podkręćcie smak masłem czosnkowym
Zaczynamy od dokładnego opłukania kalafiora i usunięcia zielonych liści. Następnie rozdzielamy go na niewielkie różyczki i układamy je na sicie lub przystawce do gotowania na parze. Garnek wypełniamy taką ilością wody, aby swobodnie zawiesić nad nią kalafiora. Doprowadzamy ją do wrzenia i zawieszamy pojemnik z warzywem.
Gotujemy przez 5-10 minut, w międzyczasie sprawdzając twardość różyczek. Na koniec kalafiora na parze oprószamy odrobiną soli i pieprzu. Podajemy z masłem czosnkowym z poniższego przepisu. Możemy dodatkowo posypać go natką pietruszki lub koperkiem.
Jak zrobić masło czosnkowe do kalafiora na parze?
Masło topimy na patelni. Dodajemy do niego przeciśnięty przez praskę lub posiekany czosnek. Chwilę go podsmażamy , uważając, by nie zbrązowiał, bo będzie gorzki. Aromatyczną masą polewamy kalafiora na parze.
Wskazówki dotyczące przygotowania kalafiora na parze:
-
Masło możecie przygotować samodzielnie. Wystarczy, że będziecie intensywnie ubijać schłodzoną śmietankę w misie robota i odłączycie powstającą grudowatą masę. Po dokładnym odsączeniu powinna mieć konsystencję zbliżoną do gotowych produktów ze sklepu.
-
Łodygi i liście kalafiora warto zachować. Będą doskonałą bazą do potrawki, smaczną przekąską lub dodatkiem do bulionu z resztek .
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
Strzelczyk fasolkę po bretońsku gotuje w niezwykły sposób. Wzbogaca ją aromatycznym płynem
-
Ceny w McDonald's na lotnisku doprawdy szybują. Klientkę zamurowało
-
Czy neo-angin działa antyseptycznie i łagodzi ból gardła? - Reklama